Naftareostustõrje grupijuhid said Kablis baaskoolitust 16. aprill 2019

12.-14. aprillil toimus Pärnumaal Kablis, Kosmonautika puhkekeskus baaskoolitus naftareostustõrje vabatahtlikele grupijuhtidele. Koolituse käigus saadi olulisi teadmisi ametkondade vahelisest suhtlusest hädaolukorras ning õliste lindude rehabiliteerimisest. Üritusel osales kokku 21 inimest.


Õnneks ei ole viimasel ajal Läänemerel suuremaid reostust põhjustavaid õnnestusi toimunud, kuid laevaliiklus merel muutub aasta-aastalt tihedamaks, mistõttu on ka reostusoht üha suurem. Naftaõnnetuse korral on väga oluline vabatahtlike abiliste kiire mobiliseerimine ja koordineerimine reostuse koristuseks ning eluslooduse päästel. Uute vabatahtlike koolitamiseks ning ametkondade vahelise suhtluse tõhustamiseks on ELFil tänavu käsil projekt "Vabatahtlike kaasamise võimekuse kasvatamine reostustõrjes". Nimetatud projekti rahastab Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) ning siia alla kuulub ka Kablis toimunud koolitus.Koolitusel tutvustasid ELFi töötajad Siim Kuresoo, Kadri Aller ja Aleksei Lotman ELFi senist tegevust naftareostustõrjes, vabatahtliku töö võimalusi ELFis ning merereostuse mõju elusloodusele. Haapsalu päästekomando pealik Andres Kaljura ja Lihula päästekomando pealik Mikk Luuk tutvustasid Päästeameti tegevust kriisiolukorras ja vabatahtlike päästjate kaasamist. Teet Koitjärv Keskkonnaametist andis ülevaate Keskkonnaameti tegutsemisest ja käsuliinidest hädaolukorras ning tutvustas eluslooduse päästeplaani. Viimane koolituspäev oli reserveeritud Agni Kaldmale Keskkonnaministeeriumist, kes andis detailse ülevaate õliste lindude päästmise ja pesemisprotsessidest.
 Kui oled huvitatud naftareostustõrje vabatahtlikuks grupijuhiks saamisest, kes hädaolukorras juhendaks nn tavavabatahtlikke, kes pole väljaõpet saanud, siis võta ühendust ELFi vabatahtlike koordinaatori Kadri Alleriga: kadri.aller@elfond.ee.

Värsket

  • ELFi talgutel on tänavu soode teema-aasta 25. mai 2020

    Juba 2011. aastast alates on ELFi talguhooaeg olnud igal aastal pühendatud ühele kindlale kaitsealusele liigile või kooslusele, et juhtida tähelepanu nende kaitsmise vajalikkusele. Tänavu on järg jõudnud soode kätte ning ELFi 2020. aasta talgud, mis on ühtlasi meie 21. hooaeg, on kuulutatud soode teema-aastaks.
    Loe edasi

  • Värbame uusi vabatahtlikke talgujuhte ja saeministreid 20. veebruar 2020

    Eestimaa Looduse Fond pakub vabatahtlikele suurepärast väljakutset enese proovile panekuks. Kas huvitud loodusest ja soovid anda oma panuse kodumaiste pärandmaastike ning haruldaste liikide säilimisel? Kui sa otsid uusi väljundeid, ei pelga sealjuures teel ette tulevaid raskuseid ning oled valmis inimesi juhtima, siis on meil midagi just Sinu jaoks. Tegutsemine vabatahtliku talgujuhi või saeministri ametikohal on oivaline viis Eesti loodust kaitsta, sealjuures hulganisti uusi sõpru leides ning põnevaid kodumaa paiku väisates.

    Loe edasi