Naftareostustõrje grupijuhid said Kablis baaskoolitust 16. aprill 2019

12.-14. aprillil toimus Pärnumaal Kablis, Kosmonautika puhkekeskus baaskoolitus naftareostustõrje vabatahtlikele grupijuhtidele. Koolituse käigus saadi olulisi teadmisi ametkondade vahelisest suhtlusest hädaolukorras ning õliste lindude rehabiliteerimisest. Üritusel osales kokku 21 inimest.


Õnneks ei ole viimasel ajal Läänemerel suuremaid reostust põhjustavaid õnnestusi toimunud, kuid laevaliiklus merel muutub aasta-aastalt tihedamaks, mistõttu on ka reostusoht üha suurem. Naftaõnnetuse korral on väga oluline vabatahtlike abiliste kiire mobiliseerimine ja koordineerimine reostuse koristuseks ning eluslooduse päästel. Uute vabatahtlike koolitamiseks ning ametkondade vahelise suhtluse tõhustamiseks on ELFil tänavu käsil projekt "Vabatahtlike kaasamise võimekuse kasvatamine reostustõrjes". Nimetatud projekti rahastab Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) ning siia alla kuulub ka Kablis toimunud koolitus.Koolitusel tutvustasid ELFi töötajad Siim Kuresoo, Kadri Aller ja Aleksei Lotman ELFi senist tegevust naftareostustõrjes, vabatahtliku töö võimalusi ELFis ning merereostuse mõju elusloodusele. Haapsalu päästekomando pealik Andres Kaljura ja Lihula päästekomando pealik Mikk Luuk tutvustasid Päästeameti tegevust kriisiolukorras ja vabatahtlike päästjate kaasamist. Teet Koitjärv Keskkonnaametist andis ülevaate Keskkonnaameti tegutsemisest ja käsuliinidest hädaolukorras ning tutvustas eluslooduse päästeplaani. Viimane koolituspäev oli reserveeritud Agni Kaldmale Keskkonnaministeeriumist, kes andis detailse ülevaate õliste lindude päästmise ja pesemisprotsessidest.
 Kui oled huvitatud naftareostustõrje vabatahtlikuks grupijuhiks saamisest, kes hädaolukorras juhendaks nn tavavabatahtlikke, kes pole väljaõpet saanud, siis võta ühendust ELFi vabatahtlike koordinaatori Kadri Alleriga: kadri.aller@elfond.ee.

Värsket

  • Selgusid tänavused tublimad vabatahtlikud 7. detsember 2020

    Koroona-aastast hoolimatu oli tänavune talguhooaeg mastaapne; osaliste- ja elamusterohke. ELF tänab kõiki, kes 2020. aastal vabatahtliku tööga talgutesse panustasid. Aga nagu igal aastal, paistavad ka seekord mõned teiste seast kohe eriti hästi silma. Niisiis tõstame Talgukontori poolt esile...
    Loe edasi

  • ELF ja Keskkonnaministeerium sõlmisid koostöölepingu naftaõnnetuste puhuks 8. oktoober 2020

    7. oktoobril kirjutasid keskkonnaminister Rene Kokk ja ELFi poolt Siim Kuresoo Tallinna Lennusadamas Suure Tõllu pardal alla koostöökokkuleppele, mille kohaselt tulevad ELFi vabatahtlikud naftaõnnetuse korral appi õliga määrdunud linde päästma. Varemalt on ELF selleks tarbeks vabatahtlikke koolitanud erinevate projektide raames, näiteks Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) rahastuse toel, kuid 2021. aasta sügisest alates paneb riik koolitustele püsivalt õla alla.
    Loe edasi