Metsaelu aasta retked

Puuretk Vapramäel
14. september 2017

Metsaelu aasta teine retk viib meid Lõuna-Tartumaale, Vapramäele, kus teeme tutvust puudega. Puud teevad metsast metsa ning on kogu metsaelu A ja O. Koos uurime, millised puud Eesti metsades kasvavad, kuidas neid ära tunda, milliseid elutingimusi nad teistele liikidele loovad, kuidas inimesed neid kasutavad ja pärimuses kujutavad.

Kogunemine 14. septembri õhtul kell 16.30 Vapramäe bussipeatuses Tartumaal (Tartu-Valga maantee ääres, kuhu saab hõlpsasti Elva suunas liikuvate bussidega). Kiiremad märkuandjad saavad Tartust kohale ka ELFi väikebussiga. Retk kestab umbes 2 tundi. 

Retke juhib Liis Kuresoo

Retke toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Ireen Trummeri foto.Seeneretk Järvseljal
9. september 2017


Metsaelu aasta esimene retk viib meid Järvselja metsadesse seenele. Ent tavapärasest seenelkäigust erinevalt ei kutsu me kodudest välja kulinaarsetest ihadest kannustatult. Kavas on hoopis uurida millised seened üldse metsas elavad ja mida nad seal teevad. Uurime, mis roll on puuseentel, kuidas saavad puravikud just sinna kus nad kasvavad ja kuidas leida üles märke seentest, kes suurejoonelisi viljakehasid üldse ei moodusta. Räägime ka senhaigustest ja kuidas nad levivad ning seeläbi metsameeste meeli mõruks teevad.

Kogunemine 9. septembri lõunal kell 12.15 Järvselja bussipeatuses Tartumaal (kuhu saab Räpina poole sõitva bussiga). Kiiremad märkuandjad saavad Tartust kohale ka ELFi väikebussiga. Retk kestab umbes 3 tundi.

Retke juhib Indrek Sell

Retke toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Ireen Trummeri foto.
                      

                      Tagasi metsaelu aasta avalehele.