Kätte on jõudnud lehesadude aeg. Kogu õueelu sätib ennast vastu võtma talvist puhkamiseaega – suurem osa rändlinde on läinud, viimased õitsejad näitavad areldi veel värvi, putukad-mutukad on peitu pugenud. Eks inimenegi peab välja otsima mütsid-sokid-sallid, et ennast õues mõnusasti tunda.

Sügaval Alam-Pedja looduskaitseala südames asuval Palupõhja looduskoolil pole aga vähimatki plaani talveunne vajuda. Sügisel on ju vaja jagada sügisetarkust, talvel talvetarkust, sekka muid toimetamisi ja tarvilisi tegemisi.  Et see kõik hästi sujuks ja et kõigil, nii väiksematel kui ka päris suurtel loodusõppuritel-sõpradel, oleks tore tulla ja soe ning kindel olla, kutsub ELF Palupõhja looduskooli sügisestele peretalgutele. Sügisese koolivaheaja lõpupäevad on just paras aeg panna looduskool talvevalmis.

Juba jahekarges sügises jätkub toimetamist kõigile – tegemist ootavad viimased heakorratööd looduskooli lähiümbruses, abikäsi on vaja küttepuude vedamisel ja võsas „ragistamisel“,  sekka leidub ehk mõni tubasemgi töö.

Värskes õhus toimetamise kõrvalt jagub aega ka kõikvõimalikele ühistele ettevõtmistele – lisaks loodusretkele saame osa saunamõnudest, lauamängudest, kangakudumisest – nii kuidas igaühel soovi ja jaksu. 

Peretalgud erinevad tavapärastest ELFi talgutest sellepoolest, et talgutöid ja tegemisi plaanides arvestame laste ning lastevanemate vajaduste ja jõuga. Peretalgutel saame ühiselt korraldada laste hoidmist ja sättida sobivalt päevatoimetusi. Talgutöid jagub kõikidele kaalukategooriatele. 

Et peretalgud oleksid õiged peretalgud eelistame registreerumisel peresid (nii lastega, kui lasteta) ning üksikud registreerujad paneme esialgu ootenimekirja. Talguid juhivad Pille Tammur ja Indrek Kuuben. Küsimuste korral tasub Pillele juba enne registreerumist helistada - 53 319 036 või kirjutada aadressil pilletam@gmail.com.

Loodus- ja talgulaagreid Palupõhjas toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Osalemiseks palume registreeruda ning tasuda osalustasu lehe all ääres toodud arveldusarvele!

Registreerumine on lõppenud!

Palupõhja loodus- ja talgulaager peredele
  • Ööbimine: Palupõhja looduskooli hoones ja LKÜ Kotkas majas. Madratsid kohapeal, magamiskott või voodiriided kaasa. Paarile väikseima mudilasega perele jagub ka privaatne ruum. Sellise sooviga palume enne registreerumist talgujuhiga ühendust võtta.
  • Toitlustus: Kolm korda päevas, toidu valmistame ise looduskooli köögis.
  • Kaasa võtta: Magamiskott või voodiriided, tööks sobivad riided ja jalanõud, soojad vahetusriided, saunatarbed. Teretulnud on muusikariistad, lauamängud jms.
  • Osavõtutasu: Vastavalt Sinu võimalustele 15 või 22 eurot täiskasvanu kohta (hinnad sisaldavad käibemaksu).
  • Hinna sees: Toitlustamine, majutus, transport (alates kogunemispaigast), saun.
  • Registreerumine lõpeb:  Grupi täitumisel või hiljemalt 24. oktoobril.
  • Kogunemine: Reede pealelõunal Tartus või Palupõhjas.
  • Grupi suurus: 12
  • Vaata lisaks: Palupõhja looduskooli kodulehte.