Eesti võib julgesti paljude maailma paikade ees uhkeldada oma elujõuliste suurkiskjate populatsioonidega. Näiteks toimetab meie metsades pea tuhatkond ilvest. Tipp-kiskjad on ökosüsteemides tiht üks haavatavamaid osi ja seepärast on nende kaitse seisukohalt tähtis, et me nende elu-olu hästi tunneksime. Eesti ilveseuurijad uurivad muuhulgas, milline on selle looma mõju tema saakloomade arvukusele ja selles on neil vaja ka talguliste abi.

ELFi talgulisi oodatakse koos Tartu Ülikooli ja Eesti Maaülikooli tudengitega Viljandimaa metsadesse ilvese saaksloomade ajuloendust tegema.

Zooloog Raido Kont räägib ees ootavast nii:  "Suure-tähtsa teadustöö tegemise eesmärgil oleks tarvis inimesi metsa appi loomi loendama. Teadus ise seisneb ilvese kiskluse mõju hindamises saakloomade populatsioonile - sellisel juhul on väga oluline teada saakloomade, eriti metskitsede, arvukust. Seda see loendus peakski selgitama.

Loendus ise käib ajuloenduse meetodil, ehk nii, et ühed (ajajad) kõnnivad rivis läbi metsa, ajavad loomad liikuma ja panevad nähtud loomad kirja. Teised (loendajad) seisavad vaatluspostidel ajuliini ees ja külgedel ja märgivad samuti nähtud loomad üles. 

Loendus toimub kahel päeval, 15.-16. jaanuaril (teisipäev-kolmapäev) Tori kandis Soomaa rahvuspargi läheduses. Tartust viib teisipäeva varahommikul kohale ja kolmapäeva õhtul toob tagasi buss. Mujalt tulijad peavad küll oma transpordiga saabuma, kuid kohapeal saab asja vajadusel vast nii korraldada, et kõik mahuvad bussiga liikuma."

Ööbimine on Jõesuu hostelis, kus on ka õhtu- ja hommikusöök. Teise päeva lõunasöögi teeme varutud kraamist kaasa. Endal tuleb võtta esimese päeva lõunaks midagi. Õhtul on ettekanded üldharivatel ulukiteemadel ja pärast saun.

Talgujuht on Siim Kuresoo, loendust korraldab Raido Kont.

Osalemiseks palume registreeruda ning tasuda osalustasu lehe all ääres toodud arveldusarvele!

Registreerumine on lõppenud!

Suurimetajate ajuloendus Tori kandis
  • Ööbimine: Lihtsas hostelis Jõesuus.
  • Toitlustus: Esimese päeva õhtusöök ja teise päeva hommiku- ja lõunasöök on korraldajate poolt. Esimese loenduspäeva lõuna tuleb igalühel ise kaasa võtta.
  • Kaasa võtta: Magamiskott, vahetusriided, vettpidavad jalanõud, saunatarbed, lõunasöök ja soovi korral termos. Riietus peab olema soe, sest väljas viibime pea terve valge aja.
  • Osavõtutasu: Osavõtt on tasuta. Soovikorral toeta talguid oma südametunnistuse järgi.
  • Hinna sees: Öömaja, transport alates kogunemiskohas, ülal nimetatud toidukorrad ning saun.
  • Registreerumine lõpeb: Grupi täitumisel või hiljemalt teisipäeval, 8. jaanuaril kell 16.00
  • Kogunemine: Varahommikul Tartus või 9.30 Jõesuus
  • Grupi suurus: 20
  • Vaata lisaks: Eesti ilveste Poola asustamisest loe siit.