Kahepaiksete hukkumine järjest kasvava liikluskoormusega teedel ohustab tõsiselt konnapopulatsioonide tulevikku. Juba teist aastat ootab ELF talgulisi appi konni kevadise rände ajal massilistes rändepaikades ohutult üle tee aitama. Öised talgud hakkavad toimuma viiel Eestimaa teelõigul Tartumaal ja Harjumaal niipea kui ilmataat märku annab.

Üha enam pikenev päev ja soojendav päike utsitavad loodust tagant, aeg on ärgata! Peagi ärkavad ka miljonid konnad, kes asuvad talvekodust kudemisalade poole teele mööda ürgseid rändeteid. Paraku ristuvad need inimeste liikumisradadega, kus igal aastal hukkub autorataste all loendamatu arv kahepaikseid.

Kõigil on võimalus taas kaasa lüüa Eestimaa Looduse Fondi talguprojektis Konnad teel(t)! Kevad on jõudsasti lähenemas ja ettevalmistused talguteks käivad. Talgutele vajatakse appi vabatahtlikke, kes koguksid konnad enne maantee ületamist kokku ja viiksid nad teisele poole, et nad saaksid jätkata teed kudemisaladele. Lisaks peetakse talgutel arvestust konnade arvukuse ja liigilise koosseisu kohta. Möödunud aastal päästeti üheskoos 10 851 kahepaikse elu!

Sel aastal saavad talgud toimuma viies kohas, mis on nähtaval Konnad teel(t) kodulehel. Käes on õige aeg ennast konnalainele häälestada ning talgutele registreeruda, et edaspidi toimuvaga kursis olla! Kõigile talgulistele on ELFi poolt organiseeritud töövahendid (kindad, helkurvestid, jms), toitlustus, vajadusel öömaja ning transpordikulud hüvitatakse kuluaruannete alusel.

Üritust toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Täpsemat infot küsi talgukorraldajalt – Paul Hunt (5202530, paul@elfond.ee)

NB! Konnatalgute kohta ei anna Talguteataja täpset infot - huvi korral haagi ennast infovälja Konnad teel(t) kodulehel asuva registreerumisvormi kaudu. Selle kaudu endast märkuandjatele jagatakse operatiivset infot kaasalöömise võimaluste kohta.

Konnatalgutel osalemine on osalejatele tasuta!

Osalemiseks palume registreeruda ning tasuda osalustasu lehe all ääres toodud arveldusarvele!

Registreerumine on lõppenud!

Konnade üle tee aitamise talgud
  • Ööbimine: Enamuk kordadel saab talguseltskond peale öist konnapäästmist hommikuks koju. Vajadusel on majutus vastavalt talgukohtadele kohalikes kultuurimajades, kuhu tuleb kaasa võtta oma madrats ja magamiskott.
  • Toitlustus: Vastavalt isule tellime sooja toidu või vaaritame ise väliköögis!
  • Kaasa võtta: Soojad riided ja vettpidavad jalanõud. Mõnedel juhtudel magamiskott ja -matt ning saunatarbed.
  • Osavõtutasu: Osalemine on kõigile tasuta!
  • Hinna sees: Toitlustamine, majutus, transport (alates kogunemispaigast), saun.
  • Registreerumine lõpeb: Ajal, mil massiline konnaränne ja talgud lõpevad.
  • Kogunemine: Kogunemise täpsustab talgujuht.
  • Grupi suurus: Vastavalt vajadusele talgukohtades.
  • Vaata lisaks: Konnad teel(t) Facebooki lehelt.