Ka sel suvel toimuvad mõnusad kesksuviseid talgud iga-aastaseks talgupaigaks saanud Viidumäe looduskaitsealal Saaremaal. Järjepidevat hooldamist vajab sealne väärtuslik puisniit oma suure liigirikkusega. Traditsioonilisel viisil on sealses piirkonnas toimunud ainulaadse taimekoosluse säilitamine juba ammustest aegadest.

Pärast mandrijää taandumist oli just Viidumäe piirkond esimene tükk Saaremaad, mis merevee alt nähtavale ilmus. Nüüdseks 60 meetri kõrguseks kasvanud ja kohati järskude nõlvadega astanguala on tuntud oma allikasoode ja mitmekesiste loodusolude poolest. Üldiselt tasase ja madala pinnamoega Saaremaa pinnal kõrge harjana turritav piirkond kätkeb 700 liiki soontaimi, millest 58 on kaitse all. Eraldi märkimist väärib ainult sealsetel aladel kasvav Saaremaa robirohi. Viidumäe looduslikku mitmekesisust on tähele pandud juba pikka aega ning selle üheks väljundiks on 1957. aastal moodustatud looduskaitseala.

Talgutööks saabki olema heinategu, mis on traditsiooniliseks ja tõhusaks meetmeks säilitamaks puisniite koos taimse elurikkusega. Hoiame au sees ajaloolisi töövõtteid ja vahendeid, kätte vikatid ja luisk!

Peale talgutöö on Viidumäel ja Saaremaal tervikuna pakkuda palju huvitavat. Saame uurida haruldasi taimi, käia väljasõitudel, supelda suviselt soojas merevees, võtta saunaleili ja nautida võimsa looduse ilu.

Talguid toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Osalemiseks palume registreeruda ning tasuda osalustasu lehe all ääres toodud arveldusarvele!

Registreerumine on lõppenud!

Heinategu Viidumäe puisniidul
  • Ööbimine: Viidumäe kaitseala keskuse külalistemaja voodites.
  • Toitlustus: Kolm korda päevas. Toidu valmistame ise.
  • Kaasa võtta: Magamiskott, tööks sobivad riided ja kinnised jalanõud, soojad vahetusriided, saunatarbed, ujumisriided, päiksekaitsekreem ning soovitavalt sääsetõrjevahend.
  • Osavõtutasu: Vastavalt Sinu võimalustele 20 või 30 eurot. Uuri lähemalt.
  • Hinna sees: Toitlustus, majutus, transport kohapeal, saun.
  • Registreerumine lõpeb: Grupi täitumisel või hiljemalt kaks päeva enne talguid.
  • Kogunemine: Saaremaal  (üksikasjade täpsustamiseks võtab registreerunutega ühendust talgujuht). NB! Kiiremad märku andjad saavad küüti Tartust väljuvale ELFi bussile.
  • Grupi suurus: 12
  • Vaata lisaks: Viidumäe looduskaitseala kodulehte.