Liblikate aasta retked

Tartu retked

Päevaliblikaretk 8. juulil Jänese matkarajal

Liblikaretk on väga ilmatundlik ettevõtmine ning just külma ilma tõttu lükkus alul 12. juunile plaanitud retk hoopis juulikuusse, kui tartlastest päevaliblikahuvilised kogunesid keskpäeval Jänese matkarajale, et veeta mõned tunnid koos sealsete liblikate ja nende hea tundja Mati Martiniga. Väikesel seltskonnal õnnestus kokku kohata 13 liiki päevaliblikaid ning tähelepanu said ka mõned päevase elurütmiga vaksikud.Ööliblikavaatlus 4. septembril Tartu loodusmaja pargis

Ka ööliblikate vaatluse plaani tegi ilm omad parandused ning teoks sai see ettevõtmine ühel soojemal septembriööl. Ka ööliblikatega tuttavaks saamist vahendas Mati Martin. Tuttavaksaamist hõlbustas ka Tartu loodusmaja lahke abi sooja õppeklassi ja binokulaaride nöol.
Tallinna retked

Päevaliblikaretk Tondirabas 13. juulil

Nii nagu Tartusgi, lükkus päevaliblikaretk Tallinnas külma ilma tõttu juunikuus juulisse, kui 17 huvilist tegi asja Tondirabasse, et Allan Selini eestvedamisel teha tutvust pealinna õrnade tiivulistega. Ehki liike kohati vähem, kui Tartus sai niimõnigi siin pisiku liblikavaatlustega edasi tegelemiseks. Ära nähti ka aasta liblikas - päevapaabusilm.

Ööliblikavaatlus 19. augustil laululava lähistel

Augustiöine Tallinna liblikahuviliste kogunemine kujunes linnades peetud liblikaretkedest kõige menukamaks tuues kohale 27 huvilist ja kuna jagus nii valguse peale kohalelendavaid liblikaid, kui ka juttu, venis paaritunnisena plaanitud vaatlus kaugele üle kesköö.