Metsaelu aasta retked

Metsalinnu retk Taevaskojas
25. veebruar 2018

Metsaelu aasta viimane retk viib meid Taevaskoja metsadesse. Sellel korral ei keskendu me mitte Taevaskoja liivakaljude ilule, vaid uurime millised sulelised trotsivad talve selle vägeva paiga metsades. Mets on nii pesitsuspaigaks, kui talvitumisalaks paljudele linnuliikidele ning metsa ökoloogilisest seisundist annab nende linnustik väga hästi aimu. Sellel retkel uurime üheskoos, kes talvituvad ning kes juba pesapunumisele mõtlevad sellises metsas, kus on ohtralt eri liiki vanu puid ning erinevaid mikroelupaiku.

Kogunemine 25. veebruari hommikul kell 10.00 Taevaskoja matkaraja parklas. Kiiremad märkuandjad saavad Tartust kohale ka ELFi väikebussiga, mis väljub tund varem. Retk kestab umbes 2 tundi.


Retke juhib Meelis Sepp.

Retke toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Ireen Trummeri foto.


Metsamajandamise retk Tiksojal
12. oktoober 2017

Metsaelu aasta kolmas retk toimub Tartu külje all Tiksojal. Seal saame näha ja kuulda, kuidas metsade majandamine mõjutab sealset elurikkust. Metsi on majandatud alates sellest ajast, kui inimene leiutas kirve. Erinevatel aegadel on seda tehtud erineva intensiivsusega ja ka erineva mentaliteediga. Üheskoos uurime, kas ja kuidas on võimalik saada inimestele vajalikku puitu, aga säilitada ka liigiline mitmekesisus ning millised on meie metsade majandamise head ja halvad näited elurikkuse seisukohast vaadates. 

Kogunemine 12. oktoobri ühtul kell 17.00 Tiksoja bussipeatuses Tartumaal (Tallinn-Tartu maantee ääres).  Kiiremad märkuandjad saavad Tartust kohale ka ELFi väikebussiga. Retk kestab umbes 2 tundi.

Retke juhib Raul Rosenvald

Retke toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Ireen Trummeri foto.


Puuretk Vapramäel

14. september 2017

Metsaelu aasta teine retk viib meid Lõuna-Tartumaale, Vapramäele, kus teeme tutvust puudega. Puud teevad metsast metsa ning on kogu metsaelu A ja O. Koos uurime, millised puud Eesti metsades kasvavad, kuidas neid ära tunda, milliseid elutingimusi nad teistele liikidele loovad, kuidas inimesed neid kasutavad ja pärimuses kujutavad.

Kogunemine 14. septembri õhtul kell 16.30 Vapramäe bussipeatuses Tartumaal (Tartu-Valga maantee ääres, kuhu saab hõlpsasti Elva suunas liikuvate bussidega). Kiiremad märkuandjad saavad Tartust kohale ka ELFi väikebussiga. Retk kestab umbes 2 tundi. 

Retke juhib Liis Kuresoo

Retke toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Ireen Trummeri foto.Seeneretk Järvseljal
9. september 2017


Metsaelu aasta esimene retk viib meid Järvselja metsadesse seenele. Ent tavapärasest seenelkäigust erinevalt ei kutsu me kodudest välja kulinaarsetest ihadest kannustatult. Kavas on hoopis uurida millised seened üldse metsas elavad ja mida nad seal teevad. Uurime, mis roll on puuseentel, kuidas saavad puravikud just sinna kus nad kasvavad ja kuidas leida üles märke seentest, kes suurejoonelisi viljakehasid üldse ei moodusta. Räägime ka senhaigustest ja kuidas nad levivad ning seeläbi metsameeste meeli mõruks teevad.

Kogunemine 9. septembri lõunal kell 12.15 Järvselja bussipeatuses Tartumaal (kuhu saab Räpina poole sõitva bussiga). Kiiremad märkuandjad saavad Tartust kohale ka ELFi väikebussiga. Retk kestab umbes 3 tundi.

Retke juhib Indrek Sell

Retke toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Ireen Trummeri foto.
                      

                      Tagasi metsaelu aasta avalehele.