Veeda oktoobrikuu nädalavahetused looduskaitsetalgutel!

Loe ERASMUS+ vabatahtliku hispaanlanna Celia kogemustest ELFi talgutel siit. Tänavune talguhooaeg on pühendatud kimalastele.

Talgukalender

 • Must-toonekure talgud Karulas II

  Must-toonekure talgud Karulas II 2.-4. november 2018

  Karula kaunis kuppelmaastik ja tihedad metsalaamad on koduks mitmele kaitsealusele liigile. Teiste seas tasub esile tõsta must-toonekurge, kelle elujärje parandamiseks saavad inimesed nii mõndagi ära teha.
  Vaata lähemalt

 • Must-toonekure talgud Luusikal

  Must-toonekure talgud Luusikal 26.-28. oktoober 2018

  Tumeda sulerüü ning punaste pikkade koibade tõttu müstilise ilmega must-toonekure käsi ei käi sugugi hästi. Nimelt jääb üha vähemaks elupaigaks sobilikke vanu loodusmetsi ning halveneb toidu hankimiseks vajalike väikeste ojade seisund. Niisiis jääb niigi madala arvukusega liigi isendeid üha vähemaks. Seetõttu kutsume talgulisi appi Lääne-Virumaale Luusikale, kus parandame ühe toitumisoja seisundit.
  Vaata lähemalt

 • Must-toonekure talgud Järvakandis

  Must-toonekure talgud Järvakandis 26.-28. oktoober 2018

  Vaid vähestel on olnud õnne kohata meile nii tuttava valge-toonekure süngeilmelist ja haruldast venda must-toonekurge. Ometigi on viimane, erinevalt valge-toonekurest, siinmail põlisasukas. Siiski on too tumeda sulerüü ja pikkade punaste jalgadega lind olnud Eestis alati vähearvukas ning inimeste uudishimulikest pilkudest eemale hoidev, mistõttu on vähe neid, kellel on saanud osaks au must-toonekurega silmast silma kohtuda.
  Vaata lähemalt

 • Must-toonekure talgud Karulas I

  Must-toonekure talgud Karulas I 19.-21. oktoober 2018

  Eesti rahvusparkidest väikseim, Karula, võlub vaatlejat oma idüllilise maastikuga, kus künkad ja tumerohelised metsatukad vahelduvad hajatalude ja järvedega. Siinne maaliline loodus on koduks mitmele kaitsealusele liigile. Suuri metsaalasid armastab näiteks must-toonekurg, kes inimpelgliku linnuna otsib omale pesapuu sügavasse laande.
  Vaata lähemalt

Värsket 

 • Millised näevad välja sügistalgud Rammu saarel? 4. november 2018

  Kui Sa pole varem saanud mahti Eestimaa Looduse Fondi looduskaitsetalgutel osalemiseks, siis nüüd on Sul suurepärane võimalus talgumaailma piiluda. Nimelt on talguline Erko teinud ülesvõtteid ELFi sügistalgutest Rammu saarel 12.-14. oktoobril. Heida pilk peale ja saa innustust ka ise talgutele tulemiseks!
  Loe edasi

 • Talgukorraldajad käisid Terevisioonis talguid tutvustamas 24. oktoober 2018

  Eestimaa Looduse Fondi talgukorraldajad Kadri Aller ja Elo Uibokand käisid 17. septembril ETV Terevisioonis talgujuttu puhumas. Vaata videot ja ammuta inspiratsiooni järgmise aasta talgutel osalemiseks.
  Loe edasi

Hoia end kursis