ELFi talgutel on tänavu soode teema-aasta. Enne talgutele registreerumist loe kindlasti läbi talgutesse puutuv COVID-19 info!

Vaata 2020. aasta talgukuulutusi või uuri kalendri- ja kaardivaadet

 • Võilaiu rüditalgud

  Võilaiu rüditalgud 16.-19. juuli 2020

  Niidurüdi on pika noka ja tagasihoidliku kollase-pruuni-valge sulestikuga pesitseja Eesti rannaniitudel. Malbele välimuse sarnanselt on tagasihoidlik ka selle linnuliigi Läänemere-äärne arvukus. Tõtt-öelda on meie rannaniitudel pesitsevate niidurüdide arv 1960. aastaga võrreldes kahanenud 1500 paarilt umbes 200 paarini. Kuigi siinse asurkonna vähenemine on viimase kümnendi jooksul peatunud, on tarvis tegutseda selle nimel, et niidurüdi Eestisse püsima jääks. Mida saame talguliste abiga ära teha, et rannaniitudel oleks pesades rohkesti nisuvärvi udusuliseid rüditibusid, kes jõuaksid ka täiskasvanuikka?
  Vaata lähemalt

 • Kurdlehise kibuvitsa tõrje Luidja rannas Hiiumaal

  Kurdlehise kibuvitsa tõrje Luidja rannas Hiiumaal 10.-12. juuli 2020

  Eesti leidub üle 10 kibuvitsa perekonda kuuluva liigi, mis näivad harilikule silmale üpriski sarnased. Seetõttu ei ole ka vanarahvas liike eristanud ning on neid kõiki kutsunud ühtmoodi kibuvitsaks ehk valuvitsaks, sest kibu tähendab murdes valu. Kibuvitsade õied pakuvad silmailu ning viljad kasulikku C-vitamiini. Tavaliste kodumaiste liikide kõrval, nagu näiteks mets-kibuvits ja kutsik-kibuvits, leidub aga ka metsistunud kultuurliike, kellest üks on asunud ohustama meie rannikukooslusi. Selleks taimeks on kurdlehine kibuvits.
  Vaata lähemalt

 • Kanada kuldvitsa tõrje Anne looduskaitsealal III (võimalusel rahvusvaheline)

  Kanada kuldvitsa tõrje Anne looduskaitsealal III (võimalusel rahvusvaheline) 6. juuli 2020

  Elad Tartus ja soovid suveks teistmoodi tegevust? Tule appi Annelinna ja Ihaste vahele jäävale Anne looduskaitsealale, kus tegeleme talguliste abiga invasiivse võõrtaimeliigi kanada kuldvitsa tõrjega. Oodatud on loomulikult ka mujal Eestis elavad talgulised, sest sellel põneval talgul saab proovida tööd, mida pole varem ELFi looduskaitsetalgutel tehtud: taimi proovitakse pritsida keeva veega.

  Vaata lähemalt

 • Kanada kuldvitsa tõrje Raadil II (võimalusel rahvusvaheline)

  Kanada kuldvitsa tõrje Raadil II (võimalusel rahvusvaheline) 5. juuli 2020

  Kohati tühermaa-ilmeline Raadi looduskaitseala peidab endas palju köitvat ja esmapilgul varjujäävat. Esimesena torkavad silma muldvallid, mis on mälestus Nõukogude armeest, kes kasutas ala Raadi militaarlennivälja teenindusalana. Vallidevahelistel lagedamatel aladel võib aga kohata mitmeid käpalisi ja teisi kaitsealuseid taimi. Ja kirsiks tordil – milline põnev talgutöö – võõrtaimeliikide tõrje keeva veega pritsides.

  Vaata lähemalt

Värsket

 • ELFi talgutel on tänavu soode teema-aasta 25. mai 2020

  Juba 2011. aastast alates on ELFi talguhooaeg olnud igal aastal pühendatud ühele kindlale kaitsealusele liigile või kooslusele, et juhtida tähelepanu nende kaitsmise vajalikkusele. Tänavu on järg jõudnud soode kätte ning ELFi 2020. aasta talgud, mis on ühtlasi meie 21. hooaeg, on kuulutatud soode teema-aastaks.
  Loe edasi

 • Värbame uusi vabatahtlikke talgujuhte ja saeministreid 20. veebruar 2020

  Eestimaa Looduse Fond pakub vabatahtlikele suurepärast väljakutset enese proovile panekuks. Kas huvitud loodusest ja soovid anda oma panuse kodumaiste pärandmaastike ning haruldaste liikide säilimisel? Kui sa otsid uusi väljundeid, ei pelga sealjuures teel ette tulevaid raskuseid ning oled valmis inimesi juhtima, siis on meil midagi just Sinu jaoks. Tegutsemine vabatahtliku talgujuhi või saeministri ametikohal on oivaline viis Eesti loodust kaitsta, sealjuures hulganisti uusi sõpru leides ning põnevaid kodumaa paiku väisates.

  Loe edasi


Hoia end kursis