Talgukalender

 • Vatla kõretalgud

  Vatla kõretalgud 6.-8. september 2019

  Saja aasta taguse ajaga võrreldes on Eesti maastikupilt paljuski muutunud. Kunagiseid avaraid rannaniite on varasemaga võrreldes kordades vähem ning säärane elupaikade kadu on kehvasti mõjunud nii mõnelegi liigile. Kõre ehk juttselg-kärnkonn on üks selliseid liike, kelle arvukuse vähenemine on otseses sõltuvuses rannaniitude kinnikasvamisega.
  Vaata lähemalt

 • Manilaiu kõretalgud II

  Manilaiu kõretalgud II 30. august - 1. september 2019

  Piklik ja kitsuke Manija ehk Manilaid oli varemalt tõeline kõrede paradiis, kus valjud konnakontserdid olevat lausa magamist seganud. Tänaseks on laiu kõreasurkond suuresti kahanenud, kuid häving ei ole veel pöördumatu. Vahepealsetel aastatel paiguti unarusse jäetud rannaniite ja karjamaid hooldades on võimalik taastada siinsel maastikukaitsealal kõrele meelepäraseid elupaiku.
  Vaata lähemalt

 • Osmussaare talgud III

  Osmussaare talgud III 29. august - 1. september 2019

  Osmussaarel on meie tublid talgulised käinud juba hulk aastaid ja saarega sinasõbraks saanud. Hea sõber, kui Sa pole veel sellele väikesele maagilisele saarele jõudnud, on nüüd just õige aeg. Võta kaaslane seltsiks ja tule!

  Vaata lähemalt

 • Osmussaare talgud II

  Osmussaare talgud II 22.-25. august 2019

  Soome lahe väravat valvav Osmussaar on paljude jaoks tundmatu maa, seega salapära ja müstikat jagub siin küllaga. Viikingiaegset legendi skandinaavlaste peajumala Odini matmisest saarele märgib saare rootsikeelne nimetus Odensholm ja Odini haua leidmise kihk võiks vallata igaüht, kes oma kanna sellel paeklibusel maalapil maha toetab.

  Vaata lähemalt

Teematalgud

Värsket

 • ELFi suvetalgute meediakajastused 14. august 2019

  Suvi kestab veel vaid loetud nädalad ja seljataga on tegus hooaeg: taastati kukemarjanõmme Rammu saarel ja korrastati harivesilike sigitiikide ümbruskonda Haanjas. Niidurüdi ja teiste kurvitsaliste meeleheaks hooldati rannaniite Metskülas, Võilaiul, Käinas, Tahu rannaniidul ja Abrukal. Kõrede elupaiku taastati Manilaiul ja Kumari laiul. Lisaks taastati loopealseid Kesselaiul, soid Ida-Virumaal ning tõrjuti verevat lemmaltsa Karulas. Mitmed talgud said ka meediakajastust: loe vahvaid artikleid ja vaata videoklippi.
  Loe edasi

 • Välisvabatahtlik Prantsusmaalt ja ööloomade teema-aasta maskott 8. juuli 2019

  Alates 3. juunist on ELFi talgutiimis kaasa löömas välisvabatahtlik Antoine Fusil Prantsusmaalt. Antoine'i võib kohata suvistel ja septembrikuu talgutel algul tavatalgulise ja hiljem juba talgujuhina. Samuti aitas ta kaasa tänavuse ööloomade teema-aasta maskoti valmimisel.
  Loe edasi


Hoia end kursis