Loe välisvabatahtliku Antoine'i kogemustest ELFi talgutel ja uuri, miks Eesti vabatahtlikud talgutel käivad.

ELFi talgutel on soode teema-aasta.

Talgukalender

 • Must-toonekure talgud Järvakandis

  Must-toonekure talgud Järvakandis 22.-24. november 2019

  Must-toonekurg on üks müstilise välimusega lind: tume sulerüü ning punased pikad koivad annavad talle tõelise Toonela elaniku ilme. Kahjuks ei käi tema tiib siinmail sugugi hästi, sest üha vähemaks jääb talle elupaigaks sobilikke vanu loodusmetsi. Inimpelgliku ja kartliku linnuna ta asulate ligidusse elama ei kipu. Lisaks on halvenenud mustakure toitumisvõimalused, sest söögilauaks sobilikud väikesed ojad kasvavad võssa. Niisiis jääb niigi madala arvukusega liigi isendeid üha vähemaks.
  Vaata lähemalt

 • Lamminiidu talgud Süvahavva külas

  Lamminiidu talgud Süvahavva külas 1.-3. november 2019

  Eesti pikim jõgi, 162-kilomeetrine Võhandu, on keskmisele eestlasele tuttav peamiselt tänu Võhandu maratonile, mis on toimunud juba neliteist korda ja kus on osalenud üle kuue tuhande vapra mehe ja naise. Paadimatkajale pakub elamusi võrratu Võhandu ürgorg arvukate kärestike ja oivaliste liivakaljudega. Loodussõpru rõõmustab kahtlemata ka teadmine, et jõgi on koduks mitmele kaitsealusele liigile, sealhulgas paksukojalisele jõekarbile ning põnevatele kaladele: hingile, võldasele ja vingerjale.
  Vaata lähemalt

 • Prügikoristustalgud nahkhiirte talvituspaigas Vääna-Postil III

  Prügikoristustalgud nahkhiirte talvituspaigas Vääna-Postil III 19. oktoober 2019

  Sooviksid abiks olla looduse ja ohustatud liikide kaitsel, kuid ajapuuduse tõttu ei õnnestu ELFi talgutele tulla? Siin on Sulle sobiv lahendus: kõigest ühe päeva kestev ja nädalavahetusel toimuv talgu, mis pealegi toimub Tallinna vahetuses läheduses. Vääna-Postil on Sul võimalik oma abikäsi ulatada vahvate tiivuliste imetajate, nimelt nahkhiirte kaitseks.
  Vaata lähemalt

 • Allikasoo talgud Jõgevamaal Mustallikal

  Allikasoo talgud Jõgevamaal Mustallikal 4.-6. oktoober 2019

  Jõgevamaal asub Mustallika looduskaitseala, mis on moodustatud liigirikka allikalise madalsoo kaitseks. Suvel pakuvad siin silmailu mitmed võrratud käpalised, sealhulgas harilik käoraamat, vööthuul-sõrmkäpp ja kuradi sõrmkäpp. Ala sobib väga hästi ka kaitsealuse taime eesti soojumika jaoks, mis eelistabki kasvualadena allikasoid, madalsoid ja soostuvaid niite. Seda taime on vähesel määral leitud ka Lätist, kuid Eesti on liigi peamine levikupiirkond.
  Vaata lähemalt

Aitame talgutööga
liike ja koosluseid

Värsket

 • Värbame uusi vabatahtlikke talgujuhte ja saeministreid 20. veebruar 2020

  Eestimaa Looduse Fond pakub vabatahtlikele suurepärast väljakutset enese proovile panekuks. Kas huvitud loodusest ja soovid anda oma panuse kodumaiste pärandmaastike ning haruldaste liikide säilimisel? Kui sa otsid uusi väljundeid, ei pelga sealjuures teel ette tulevaid raskuseid ning oled valmis inimesi juhtima, siis on meil midagi just Sinu jaoks. Tegutsemine vabatahtliku talgujuhi või saeministri ametikohal on oivaline viis Eesti loodust kaitsta, sealjuures hulganisti uusi sõpru leides ning põnevaid kodumaa paiku väisates.

  Loe edasi

 • Tartus toimus 6. detsembril ELFi tänupidu 13. detsember 2019

  Tartus, Aparaaditehase Erinevate Tubade Klubis, toimus 6. detsembri õhtul Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) rahastuse toel iga-aastane Eestimaa Looduse Fondi tänupidu. Meeleolukat üritust väisas ca 100 külalist ning esindatud olid nii looduskaitsetalgutel osalenud talgulised, talgujuhid ja saeministrid; konnatalgulised; naftareostustõrje vabatahtlikud kui ka püsiannetajad ja teised ELFi tegevustele kaasaaitajad.

  Loe edasi


Hoia end kursis