Talgukalender

 • Prügikoristustalgud nahkhiirte talvituspaigas Vääna-Postil III

  Prügikoristustalgud nahkhiirte talvituspaigas Vääna-Postil III 19. oktoober 2019

  Sooviksid abiks olla looduse ja ohustatud liikide kaitsel, kuid ajapuuduse tõttu ei õnnestu ELFi talgutele tulla? Siin on Sulle sobiv lahendus: kõigest ühe päeva kestev ja nädalavahetusel toimuv talgu, mis pealegi toimub Tallinna vahetuses läheduses. Vääna-Postil on Sul võimalik oma abikäsi ulatada vahvate tiivuliste imetajate, nimelt nahkhiirte kaitseks.
  Vaata lähemalt

 • Allikasoo talgud Jõgevamaal Mustallikal

  Allikasoo talgud Jõgevamaal Mustallikal 4.-6. oktoober 2019

  Jõgevamaal asub Mustallika looduskaitseala, mis on moodustatud liigirikka allikalise madalsoo kaitseks. Suvel pakuvad siin silmailu mitmed võrratud käpalised, sealhulgas harilik käoraamat, vööthuul-sõrmkäpp ja kuradi sõrmkäpp. Ala sobib väga hästi ka kaitsealuse taime eesti soojumika jaoks, mis eelistabki kasvualadena allikasoid, madalsoid ja soostuvaid niite. Seda taime on vähesel määral leitud ka Lätist, kuid Eesti on liigi peamine levikupiirkond.
  Vaata lähemalt

 • Neeruti mudakonna talgud

  Neeruti mudakonna talgud 27.-29. september

  Pandivere kõrgustiku põhjaosas asuv Neeruti on eelkõige tuntud kui Eesti esinduslikem oosistik, mille kujunemisel, võta sa kinni, oli kandvam roll kas ca 12 500 aastat tagasi taandunud mandrijääl või hoopis siinkandis kõvasti rahmeldanud Kalevipoja adrahõlmadel? Igatahes on siinsed mägised maastikud koos järvesilmadega paelunud puhkajaid juba noist kaugetest aegadest, mil väljasõidud rohelisse alles said argielu osaks.

  Vaata lähemalt

 • Kõretalgud Saastna rannaniidul MAFFi ajal

  Kõretalgud Saastna rannaniidul MAFFi ajal 20.-22. september 2019

  Saastna talgud on suurepärane võimalus nautida kirjut sügist meeleolukas ja toredas seltskonnas kasulikku tööd tehes. Viimastel aastatel on siin kanda kinnitanud ka uustulnuk šaakal, kelle hilisõhtune ja võõrapärane ulg võib nii mõnelgi kananaha ihule tuua. Talgulisi kutsume aga Saastnasse sugugi mitte šaakalite pärast, vaid hoopis kõrele appi.
  Vaata lähemalt

Teematalgud

Värsket

 • Kuidas me Leedus Dzukija rahvuspargis talgutel käisime 9. september 2019

  Kõik sai alguse 1. augusti varahommikul, kui talguseltskond sai sõidu alustamiseks kokku Circle K teenindusjaama juures Tartu bussijaama kõrval. Esimeseks peatuskohaks ja ühtlasi lõunasöögi pausiks olid Gauja rahvuspargis ja jõekaldal asuv vägev Sõelapaljand. Sõelapaljandiks kutsutakse Baltimaade suurimat valgest liivakivist paljandit. Oma nime on paljand saanud liivakivis olevate õõnsuste tõttu, mida mesilased kasutavad pesa tegemiseks. Tegime väikese retke mööda lummava vaatega matkarada ja pidasime piknikukohas lõunapausi.

  Loe edasi

 • Välisvabatahtlik Prantsusmaalt ja ööloomade teema-aasta maskott 8. juuli 2019

  Alates 3. juunist on ELFi talgutiimis kaasa löömas välisvabatahtlik Antoine Fusil Prantsusmaalt. Antoine'i võib kohata suvistel ja septembrikuu talgutel algul tavatalgulise ja hiljem juba talgujuhina. Samuti aitas ta kaasa tänavuse ööloomade teema-aasta maskoti valmimisel.
  Loe edasi


Hoia end kursis