Tehtavad tööd

Metsisest

Metsis on sedasorti uhke lind, kelle nägemine jääb kauaks meelde. Eesti metsades ei liigu just palju selliseid koguka kere ja kauni sulestikuga hiiglasi, kes äkilise rabistava lendutõusuga võivad lapse nutma ehmatada või metsateel vastu jalutades unustamatu mälupildi joonistavad.

Loe edasi

Verev lemmalts

Vereva lemmmaltsa (Impatiens glandulifera) ohjamiskava kohaselt on tegu kõrgekasvulise üheaastase rohttaimega, mille juured on lühikesed, pindmised ja haprad. Eestis on tegemist invasiivse võõrtaimeliigiga. Taime varred on harunenud, suured õied moodustavad kobarataolisi õisikuid ning kroonlehtede värvus varieerub valgest kuni roosade-lillade toonideni.

Loe edasi

Mudakonn

Mudakonn (Pelobates fuscus) kuulub Eestis II kaitsekategooriasse ning tegemist on väheneva arvukusega liigiga. Langus on tingitud peamiselt sellest, et sigimisveekogud on kinni kasvamas, kaladega asutatud, reostatud või kuivendatud. 

Loe edasi

Rammu kukemarjanõmm

Rammu saar asub Eesti põhjarannikul Kolga lahes ning on kõigest ühe ruutkilomeetri suurune. Ajalooliselt on saar olnud puudeta ja lage, kuid 1980. aastatel asuti siia istutama männikultuuri. Rammu pinnas palgipuud ei kasvata ning seetõttu on siinsed männid jändrikud ja okslikud.

Loe edasi

Harivesilik

Harivesilik ehk põhja-harivesilik (Triturus cristatus) on kahepaikne, kes kuulub vesiliku perekonda ja salamanderlaste sugukonda. Varem hajusalt kogu Mandri-Eestis paiknenud liik on tänapäeval levinud peamiselt Kagu-Eestis ja Lääne-Virumaal.

Loe edasi

Niidurüdi

Niidurüdi (Calidris alpina schinzii) kohta saab lähemalt lugeda riiklikust niidurüdi kaitse tegevuskavast ning Andres Kuresoo Eesti Looduses ilmunud artiklist. Nendest kahest infoallikast võib lühidalt välja tuua järgmist. Niidurüdi kuulub kurvitsaliste perekonda ning on soorüdi alamliik. Eestisse saabub see I kaitsekategooria liik kevadel ehk alates aprillist ja juuli lõpuks on juba lahkutud.

Loe edasi

Kõre

Kõre (Epidalea calamita; varemalt Bufo calamita), Euroopa endeemne ning üks väiksemaid kärnkonnaliike, on Eestis arvatud I kaitsekategooriasse. Kõrele sobilikud elupaigad on avatud maastikud, näiteks luitealad, liivikud ning madalmurused ranna- ja looniidud. 

Loe edasi

Must toonekurg

Talgud must-toonekure heaks toimuvad 2015. aastast alates MTÜ Kotkaklubi ja SA Eestimaa Looduse Fondi koostöös. Must-toonekure välitunnuste, toitumise, pesitsemise, arvukuse ja leviku kohta saab täpsemalt lugeda MTÜ Kotkaklubi kodulehelt.

Loe edasi

Tulevased talgud

2022

03.-06.

Juuli

Valga county

International camp at Otepää Nature Park: Himalayan balsam

This camp will be carried out in English and the participants will be from various countries. The Himalayan balsam (Impatiens glandulifera) is a non-native invasive plant species that has spread to Estonian nature from the gardens. It spreads quickly and competes with the local flora for habitats, forcing the latter to disappear.
  • 21 €
  • 10 inimest grupis
  • Ööbimine majas madratsitel
  • Kõigile jõukohane
verev lemmmalts, võõrliikide tõrje

2022

07.-10.

Juuli

Tartumaa

ELFi talgute IX Suvekool Palupõhjas (täistaimetoiduga)

Südasuvine heinasahin, miljonite putukate sumin, tuhandete lindude sirin, Emajõe vulin ja paljud teised Palupõhja loodushelid tervitavad taaskord talgusõpru. Nagu ikka, laseme Suvekoolis vikatitel välkuda ning niidame ühiselt Palupõhja puisniitu. Vikati käsitsemist õpetab ja niitmist juhendab legendaarne Avo Rosenvald.
  • Kohad täis
puisniit, poollooduslik kooslus, täistaimetoit

2022

08.-10.

Juuli

Ярвамаа

Толока на хуторе Сандре (возраст 18 – 35 лет)

Эстонский фонд природы зовет молодежь, интересующуюся дружелюбным к природе производством еды, на толоку в деревню Тудре в Ярвамаа. Здесь находится хутор Сандре, чья хозяйка Мари-Лииз Мянник – молодая производительница экологически чистой еды – получила в прошлом году премию в конкурсе эко-производителей за поддержание культурного наследия хуторских традиций.
  • TASUTA
  • 15 inimest grupis
  • Ööbimine majas voodites
  • Erinevad tööd, koormus valitav
noortetalgud

2022

14.-17.

Juuli

Jõgeva county

International camp at Lohusuu: spadefoot toad

This camp will be carried out in English and the participants will be from various countries. The spadefoot toad is nocturnal and spends its days digging deep into the surface. Therefore, the spadefoot prefers habitats where the soil is grainy, for example, vegetable gardens and sandy areas. The toad emerges at night to feast on invertebrates such as spiders, ants, and beetles. Its tadpoles are the biggest in Estonia and can grow up to 13 cm long!
  • Kohad täis
mudakonn
Kõik talgud