Tehtavad tööd

Metsisest

Metsis on sedasorti uhke lind, kelle nägemine jääb kauaks meelde. Eesti metsades ei liigu just palju selliseid koguka kere ja kauni sulestikuga hiiglasi, kes äkilise rabistava lendutõusuga võivad lapse nutma ehmatada või metsateel vastu jalutades unustamatu mälupildi joonistavad.

Loe edasi

Verev lemmalts

Vereva lemmmaltsa (Impatiens glandulifera) ohjamiskava kohaselt on tegu kõrgekasvulise üheaastase rohttaimega, mille juured on lühikesed, pindmised ja haprad. Eestis on tegemist invasiivse võõrtaimeliigiga. Taime varred on harunenud, suured õied moodustavad kobarataolisi õisikuid ning kroonlehtede värvus varieerub valgest kuni roosade-lillade toonideni.

Loe edasi

Mudakonn

Mudakonn (Pelobates fuscus) kuulub Eestis II kaitsekategooriasse ning tegemist on väheneva arvukusega liigiga. Langus on tingitud peamiselt sellest, et sigimisveekogud on kinni kasvamas, kaladega asutatud, reostatud või kuivendatud. 

Loe edasi

Rammu kukemarjanõmm

Rammu saar asub Eesti põhjarannikul Kolga lahes ning on kõigest ühe ruutkilomeetri suurune. Ajalooliselt on saar olnud puudeta ja lage, kuid 1980. aastatel asuti siia istutama männikultuuri. Rammu pinnas palgipuud ei kasvata ning seetõttu on siinsed männid jändrikud ja okslikud.

Loe edasi

Harivesilik

Harivesilik ehk põhja-harivesilik (Triturus cristatus) on kahepaikne, kes kuulub vesiliku perekonda ja salamanderlaste sugukonda. Varem hajusalt kogu Mandri-Eestis paiknenud liik on tänapäeval levinud peamiselt Kagu-Eestis ja Lääne-Virumaal.

Loe edasi

Niidurüdi

Niidurüdi (Calidris alpina schinzii) kohta saab lähemalt lugeda riiklikust niidurüdi kaitse tegevuskavast ning Andres Kuresoo Eesti Looduses ilmunud artiklist. Nendest kahest infoallikast võib lühidalt välja tuua järgmist. Niidurüdi kuulub kurvitsaliste perekonda ning on soorüdi alamliik. Eestisse saabub see I kaitsekategooria liik kevadel ehk alates aprillist ja juuli lõpuks on juba lahkutud.

Loe edasi

Kõre

Kõre (Epidalea calamita; varemalt Bufo calamita), Euroopa endeemne ning üks väiksemaid kärnkonnaliike, on Eestis arvatud I kaitsekategooriasse. Kõrele sobilikud elupaigad on avatud maastikud, näiteks luitealad, liivikud ning madalmurused ranna- ja looniidud. 

Loe edasi

Must toonekurg

Talgud must-toonekure heaks toimuvad 2015. aastast alates MTÜ Kotkaklubi ja SA Eestimaa Looduse Fondi koostöös. Must-toonekure välitunnuste, toitumise, pesitsemise, arvukuse ja leviku kohta saab täpsemalt lugeda MTÜ Kotkaklubi kodulehelt.

Loe edasi

Pärandniidud

Loe edasi

Tulevased talgud

2024

20.-22.

September

Tartumaa

ELFi XIV moositalgud Palupõhjas

Sügis kogub hoogu ja viljapuuaiad ning metsaalused punetavad kutsuvalt. Vastupidiselt loodusest ja aedadest vastu vaatavale rikkusele on ELFi talgulao moosi- ja siirupiriiul õige hõre. Sestap on aeg end taas ritta seada ning uue hooaja tarvis moosid purki ja siirupid pudelisse villida. Seda, kas meie keedused on õuna, kõrvitsa või hoopis mõne metsamarja maitselised, näeb talgute lõpus ja sõltub paljuski kokku tulevate vaaritajate fantaasiast. Ning viimasest pole meil siiani veel puudu olnud.
  • Kohad täis
moos

2024

20.-22.

September

Võrumaa

Pähni mudakonnatalgud

Mudakonn (Pelobates fuscus) on peamiselt öise eluviisiga väike kahepaikne kes kuulub Eestis II kaitsekategooriasse ning tegemist on väheneva arvukusega liigiga. Elupaigana eelistab see väljapool sigimisaega veega vähe seotud kahepaikne kergete liivaste muldadega niitusid või hõredamaid palumetsi aga ka inimeste haritavaid põllu ja peenramaid.
  • Kohad täis
mudakonn

2024

27.-29.

September

Pärnumaa

Matsalu käpaliste talgud MAFFi ajal

Matsalu rahvuspark on just sobiv koht värskelt saabunud sügise tervitamiseks, kas langevate lehtede sahinal rändlindudele lehvitades või hoopis maa seest nina välja pistnud seeneriigi esindajaid uudistades. Matsalu sügistalgud pakuvad alati mitmekordset looduselamust, kuna pärast talguplatsil rühmamist ootab meid ees Matsalu Loodusfilmide Festivali kõige paremaks kuulutatud filmi ühine vaatamine.
  • Kohad täis
käpalised

2024

18.-20.

Oktoober

Пярнуский уезд

Толока в Kivioja для черного аиста

Белый аист – всем знакомая птица, которую мы все встречали по окраинам полей в поисках пищи или хорошей трубы для гнезда. Но лишь немногие знают о его брате – черном аисте. Он скрытен и любит тишину, поэтому старается держаться от человеческих поселений подальше, глубокие лесные чащи – его любимые места для гнездования. В отличии от белого аиста, который заселил Эстонию лишь в середине 19 века, черный аист живет здесь с незапамятных времен.
  • 40 €
  • 10 inimest grupis
  • Ööbimine majas voodites
  • Erinevad tööd, koormus valitav
must-toonekurg
Kõik talgud