Talgutriatlon? Just, need on kolmed talgud ühe hooga. Talgutriatlon sobib ideaalselt talgulisele, kes pikalt ühe koha peal olla ei jaksa ning tahab rohkem liikuda. Kolme päeva sisse mahub palju huvitavat – nõmme taastamine Aegna saarel, rüditalgute järelkoristus Matsalu rahvuspargis ning villase katkujuure elupaiga hooldamine Kablis.
Reede hommikul seilame Aegna saarele, mille kirdetipus asuval Lemmikneemel puhastame võsast kuiva nõmme, mis on väga värvika samblike seltskonna oluliseks kasvualaks. Töö käigus tekkinud peenema võsa põletame pisikestes lõketes, korraliku lõkke jaoks sobiv materjal transporditakse saarel asuvatesse laagripaikadesse kasutamiseks. Tööd tehtud, jätame saarega selleks korraks hüvasti ning sõidame õhtul Põgari poolsaarele Matsalu lahe põhjakaldal, et järgmisel hommikul seal talgutega jätkata.
Põgaris saab võrdlemisi vabalt võtta – eesmärgiks on põletada juulikuu keskel toimunud rüditalgutest jäänud oksahunnikud rannaniidult. Niisiis sel päeval tööriistu kätte ei võta, vaid valvame lõket. Kuna piirkonnas käib vilgas linnuelu, võetakse aega ka ümbritsevaga tutvumiseks. Rannaniidul peatuvad rändlindude parved on üha suurenemas ning nende seast võib leida ka mitmeid haruldusi! Õhtuks sõidetakse talguseltskonnaga Liivi lahe äärde Häädemeeste kanti.
Kolmas päev saab jällegi omanäoline olema. Tööpõld asub Kabli linnujaama vahetus läheduses, kus kasvava villase katkujuurde elupaiga säilitamiseks tuleb vikatid välkuma panna. Niitmist ootab paras jupp roostikku, mis tuleb seejärel kokku riisuda ja põletada. Appi tulevad ka kohalikud ornitoloogid, kes tänutäheks arvardavad talguliste teadmisi lindude rände osas, tehes ekskursiooni linnujaamas. Olgu igaks juhuks öeldud, et linnujaama külastamine võib nakatada tõsise ornitoloogiahuvi-pisikuga.
Talgutriatlonil liigutakse 9-kohalise ELFi väikebussiga, mis sõidab pühapäeva õhtul Tartusse.
Talguid kaasrahastab RMK.