Talgulised Suurbritanniast on Alam-Pedja looduskaitsealal juba üsna tavaline nähtus. Eesti-Inglise koostöö on talgute pidamisel äärmiselt heaks sümbioosiks kujunenud. Sealjuures on Alam-Pedja selline kant, kus üledoos metsikust loodusest on garanteeritud mõlema leeri esindajaile.
Eestimaal on vähe paiku, kus tsivilisatsiooni eest nii kaugele pakku saab kui Palupõhja küla keset Alam-Pedja looduskaitseala. Just siin asuv looduskoolimaja talgulisi võõrustabki.
Talgute esimeses pooles on talgutööks koelmukohtade taastamiseks vanajõe luhalt võsa võtmine. Siinsed luhad lugematutes jõekäärudes ja vanajõgedes on oluliseks kudealaks Peipsi ja Võrtsjärve kaladele. Kudemispaikade taastamisest vaata lähemalt siit.
Talgute teises pooles teeme looduskooli ümber vajalikke töid. Palupõhja looduskool on olnud pidevas arengus oma loomisest saadik. Alam-Pedja rabade rüppe sattujad on võinud oma silmaga veenduda, et kasvamist, loomist ja toimetamist looduskoolis jagub. Sestap on väga teretulnud ka vabatahtlike abikäed looduskooli arengule kaasa aitama. Tegemist vajavaid talgutöid jagub igale maitsele.
Lisaks mõnusale füüsilisele koormusele ja looduselamustele saab kasta end Emajõkke, vihelda saunalaval, korraldada rahvusvaheline lõkkeõhtu või minna hoopis ööhääli kuulama.
Igaüks saab valida, kas osaleb talgutel 17. – 20. august, 22. – 25. august või kogu aja 17. – 25. augustil. Oma valik palume kirja panna registreerumisel märkuste lahtrisse. Täisajaks jääjatel on laupäev vaba päev, mil reeglina oleme ette võtnud väikse ringsõidu Lõuna-Eestis.
Talgujuhid on Indrek Kuuben ja Iain Maclean.