Ühegi hea asjaga ei saa liiale minna - selline oli veendumus, kui arutati, kas korraldada ka tänavu mullu ülitoredasti väljakukkunud ELFi talgute suvekooli Nedremal. Üheskoos leiti, et kord aastas pole küll kellegi liialeminek ja seega õilmitseb see tavapärasest suurema hulga inimestega ühise heinategemise plaan ka selle aasta kalendris.
Veel mõni põlvkond tagasi veetis väga suur osa eestimaalastest südasuve puisniidul vikatit käes hoides. Nedrema kandi küladest tuldi suurele puisniidule kokku lähemalt ja kaugemalt, elati kohapeal ning ühendati jõud selleks, et kariloomad saaksid talve kenasti üle elada. Püüame meiegi selle ajastu vaimust ja tunnetusest aimu saada, kui mitmekümnekesi vägeval puisniidul mitmel päeval reha ja vikatit vuhistame.
Tänavuse suvekooli külalised on looduslike toidu- ja ravimtaimede uurija Renata Sõukand, folklorist Mall Hiiemäe, taimeökoloog ja looduskaitsja Jaak-Albert Metsoja ning entomoloog Allan Selin. Viimasel päeval viib kohalik looduskaitsja Urmas Vahur Pärnumaa Loodusmälestiste Sihtasutusest meid Mihkli tammikusse, Tarva puiskarjamaale ja Soontagana maalinna. Niitmist ja vikatihooldust tutvustavad Koit Lang ja Avo Rosenvald.
Neljapäeva õhtul on loeng Ööülikooli poolt. Rääkijaks japanoloog Alari Allik ja teemaks “Niitmine ja taipamine”. Kahel esimesel päeval salvestatakse suvekoolil ka Ööülikooli rännakute telesaadet.
Reede õhtul kostitab suvekoolilisi pärimusmuusikaga Kulno Malva. Viimane öö jääb ööliblikatega sinasõpruse tegemiseks.
Hea ja parema kõhutäite eest hoolitseb Punase Raamatu Restoran.
Talgujuhid Piret Väinsalu, Pille Tammur, Triin Tekko ja Kirke Torpan.
Suvekooli toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus ja Hooandja keskkonna kaudu annetanud.