Aiamaadel kasvatatakse dekoratiivseid ja värvikirevaid õistaimi, millest mõned levivad paraku loodusesse ja hakkavad ohustama meie kohalikke taimekooslusi. Just nii on mitmel pool Eestis juhtunud ka kanada kuldvitsaga. Tartu külje all asuv Raadi on üks selliseid paiku, kus erkkollaste õitega võõrliik on asunud vohama. Raadil on väga esinduslikud aruniidud, millel kasvab mitmeid kaitsealuseid taimi. Niisiis tuleks kohaliku väärtusliku taimekoosluse säilitamiseks kanada kuldvits välja tõrjuda.
Kanada kuldvits levib seemntega, mistõttu tuleks teda kindasti tõrjuda enne viljumist, s.t. juuli keskpaika. Tugeva juurestikuga taim moodustab tihke mätta, millest lahtisaamine ei ole kerge. Kui aga taimede levikut ei piirata, katab kanada kuldvits kiirelt ümbritseva maastiku. Seemned püsivad kaua mullas, mistõttu tuleb tõrjetöid teha mitmel järjestikkusel aastal. Kõrgekasvuline kuldvits jätab madalamad taimed varju, mis viib viimaste hukuni. Niisiis kujutab too võõrliik suurt ohtu meie kohalikele liikidele.
Talgutel liigume Raadi alal ringi ning lõikame maha kanada kuldvitsa taimi. Kui teele peaks ette jääma veel teinegi invasiivne võõrliik - hulgalehine lupiin - siis ei anna me armu ka tollele. Tööd tuleb teha just käsitsi, sest mitmes kohas kasvavad kanada kuldvitsaga kõrvuti kaitsealused taimeliigid, mis trimmeriga töötamisel samuti mahaniidetud saaks.
Need talgud on suurepärane võimalus õppida tundma Tartu linnaloodust ning Hiinalinna tagust eikellegimaad. Talgulisi kostitame saiakeste jm kehakinnitusega ning pakume ELFi minibussiga transporti Kesklinnast Raadile ja tagasi.
Talgutöö algab pärastlõunal või õhtul ja kestab umbes 4 tundi: täpsem ajakava selgumisel.