Matsalu rahvuspark meelitab külastajaid ligi eelkõige oma kireva linnustikuga. Samas elab seal kandis ka teisi kaitsealuseid tiivulisi, kelle hea käekäik kõigile loodusest hoolivatele inimestele korda läheb - näiteks nahkhiired.
Kui suvi on nahkhiirte jaoks toitumise ja poegade üleskasvatamise aeg, siis talv ja selle üleelamine on neile raske katsumus. Selleks, et külmad ajad üle elada varjutakse tihtilugu vanadesse keldritesse, kus temperatuurid püsivad ka käreda pakasega plusspoolel.
Üheks selliseks nahkhiirte talvituspaigaks on Kloostri mõisa kelder. Muus mõttes meie käsitiivalistele igati sobivat talvekorterit on ohustama hakanud asjaolu, et keldri katusele ja selle ümbrusesse on kasvanud puud.
Üha suuremaid mõõtmeid võtvate puude juurestik ja tüvede ning võra raskus võivad tekitada nii palju kahju, et ühel hetkel kogu kelder kokku variseb ja nahkhiired seeläbi halvimal juhul hukkuvad, aga igal juhul oma talvekorterist ilma jäävad.
Keldri säästmiseks tuleb kogu puittaimestik keldri võlvilt ja selle lähiümbrusest eemaldada ning saadud materjal eemale vedada ning põletada.Lisaks talgutööde tegemisele ja nahkhiirtega tutvumisele uudistame ringi ka mujal Matsalus ning tutvume sealse looduse ja kultuurilooga. Keha ja vaimu värskendamiseks käime suplemas ja teeme sauna.
Talguid kaasrahastab RMK.