Kõinastu leel ning laiu kagunurgas olevad lagedad rannaniidud on sobiv pesitsuspaik niidurüdile. Taolisel maastikul on lindudel hea ligipääs lompidele, mudalaikudele, veesoontele ja avatud veepiirile, kus leidub kehakinnituseks paslikuid selgrootuid. Rannaniitude kvaliteet on aga vähenenud ning lagedat alal vallutamas kadakad, mis loovad varitsuskohti rüdisid jahtivatele kiskjatele.
Talgute käigus puhastame esmalt kadakatest Kõinastu lee ning kui aega üle jääb, liigume tööjärjega laiu kagunurka. Eemaldatud kadakad tassime hunnikutesse ja sobivate ilmatingimuste korral põletame, et tagada niidurüdile parimad võimalikud elutingimused. Kõinastu on igati vaheldusrikas laid, kus on omavahel muhedasti põimunud mitmekesine loodus ja põnev kultuuripärand. Talgutöö kõrvalt katsume leida mahti ka avastusretkeks saarel.
Talguid toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK).
NB! Nendel talgutel ööbitakse Muhumaal, mitte Kõinastu leel või laiul!
Lisa ootejärjekorda
Kuidas osaleda?
Nupul "Registreeri talgutele" vajutades lisatakse talgud ostukorvi ning lehekülje ülaserva tekib kollane ostukorvi riba. Sellel real vajutades avaneb registreerimisankeedi täitmise ja talgute eest pangalingiga tasumise vaade. Ostukorvi saab korraga lisada ühe inimese registreeringu ühele või mitmele erinevale talgule. Ostukorvi ei saa korraga lisada mitme erineva inimese registreeringut samale talgule, sest täita saab ainult ühe osaleja registreerimisankeedi korraga. Niisiis tuleks pere- või sõpruskondade ühisel talgutele minemisele iga täiskasvanu või laps eraldi registreerida.
Kuni 19-aastastele õpilastele kehtib osalustasust soodustus -50%. Soodustuse jõustumiseks tuleb registreerimisankeedil kasutada sooduskoodi OPILANE.
Eelkooliealistele lastele on talgutel osalemine tasuta. Selleks tuleb registreerimisankeedil kasutada sooduskoodi LAPS ning panna linnuke valiku "Tasu arvega" ette (0-eurose arve puhul pangalink ei tööta).