Mudakonn (Pelobates fuscus) on üks ääretult armas tegelane — ta on väikest kasvu ja veidi ümara kehaehitusega, justkui pisike konnapallike. Mudakonna tunneb kergesti ära talle otse silma vaadates, nimelt erinevalt meie teistest kahepaiksetest on mudakonna pupillid vertikaalsed - nimetagem neid kassisilmadeks. Ka mudakonna kullest on üsna kerge ära tunda, konnamaailma mõistes on need lausa hiiglaslikud — 13-15 cm pikkused! Öise eluviisiga mudakonn kaevub päevasel ajal tagakeha ees pinnasesse, näiteks liiva sisse. Seejuures on tal abiks tagajäsemetel paiknevad pöiaköbrukesed. Täiskasvanud mudakonnad on ca 8 cm pikkused, kusjuures emased on isastest suuremad. Mis aga kõige põnevam — mudakonnadel võib küljes olla küüslaugulõhn.
Eestis kuulub mudakonn II kaitsekategooriasse ning tema vähenev arvukus on tingitud peamiselt sellest, et sigimisveekogud on kinni kasvamas, kaladega asutatud, reostatud või kuivendatud. Meie saame talguliste abiga vähemalt mõndasid nimetatud protsessidest pidurdada, seega tõttamegi Lohusuu luidete vahele ja eemaldame tülika võsa, et mudakonnad saaksid sealsetel liivaväljadel veel kaua kesta.
Talgutööst vabal ajal seikleme Peipsiäärsetes võluvates paikades, jahutame end karastavas järvevees, naudime saunamõnusid ja paneme võimsa muinastulega suvele väärilise punkti.
Talguid toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK).
Lisa ootejärjekorda