ELFi talgute leivanumber on pärandkooslused ja harvad on korrad, mil ootame talgulisi appi ürglooduse käekäigule kaasa aitama. Samas on Eestimaal hulga paiku, kus ürglooduse vaba ja loomulikku õilmitsemist segab kuivendussüsteem. Üks koht, kus talgulised on juba aastaid aidanud kraave tammitades kuivenduse mõju vähendada on Põhja-Liivi märgalakompleks.
Suhtumine soodesse on läbi aja väga palju muutunud. Laias laastus oli see salapära kants ühel hetkel muutunud kasutuks maaks, mida tuli igal võimalikul moel inimestele kasulikuks muuta. Sel ajajärgul kuivendati väga suur hulk madal- ja siirdesoid. Hammast ihuti ka rabadele, millede ääred on tihtilugu kraavivõrgustikest läbi põimunud.
Tänapäeval ei peeta soid enam kasutuks maaks. Soo on elupaik paljudele liikidele, tohutu hulga puhta magevee hoidja ning väga paljude muude ökoloogiliste funktsioonide täitja. Et kunagi tehtud vigu parandada ja soode soodsat seisu taastada, on hakatud soid neid soonivate kraavide mõjust vabastama, kraave tammitades ja kinni ajades. Põhja-Liivi kandis kasutatav ja talgutega testitud meetod, kus tamme tehakse turbapätsidest on üks toredamaid, sest ei jäta loodusesse ülemäära tehislikke jälgi.
Meie tööks sel talgul ongi turbapätside lõikamine ning tammiks ladumine. Vabal ajal saab teha tutvust Nigula ja Sookuninga rabadega, matkata laudrajal, käia linnutornis ning nautida saunaleili.
Nigula talgud on osa Conservation Volunteers Alliance'i ettevõtmisest Big Green Weekend. Samal nädalavahetusel teevad tuhanded vabatahtlikud looduskaitselist tööd lisaks Eestile veel Suurbritannias, Prantsusmaal, Rumeenias, Islandil, Itaalias, Bulgaarias, Kreekas, Hollandis ja Sakasamaal.
Talgujuhid on Anu Ruut ja Tauri Tampuu.