Eesti põhjarannikul Kolga lahes asuv Rammu on ajalooliselt olnud puudeta ja lage saar, kus asus umbes 20 majapidamist ja elas 100 inimest. Küla oli koondunud Rammu läänerannikule ning ülejäänud saarel karjatati loomi. Nii sai tekkida ainulaadne taimekooslus: kukemarjanõmm. Kuigi harilik kukemari on meie maal tavaline taim, kasvab ta laiuvate mättavaipadena vaid üksikutel Põhja-Eesti rannikualadel ja väikesaartel. Rammul leidub ka haruldast alamliiki – põhja-kukemarja.
Teise maailmasõja järgselt lahkusid kohalikud elanikud saarelt ning, nagu paljud teisedki rannikualad, jäi ka Rammu saar kuni taasiseseisvumiseni tavainimestele suletuks. 1980. aastatel asuti siia hoogtöö korras mände istutama. Kehva pinnase tõttu on puud kasvanud jändrikuks ja okslikuks – palke siit ei saa. Samas ei jõua tiheda männirägastiku tõttu valgus teiste taimedeni ning okkavaris hapestab pinnast. Nõndaks suretavad pedajad kõik oma teel, sealhulgas kukemarjanõmme, ähvardades Rammut muuta monokultuurseks männisaareks.
Seetõttu asume talgulistega mände maha võtma, tüvesid kohalikele küttepuiduks riita laduma ning oksi hunnikutesse vedama. Kõik selle nimel, et kordumatu kukemarjanõmm saaks säilida. Vabadel hetkel avastame saart ning avastamist sellele tillukesel maalapil jagub: kaks tuletorni, neli järve, surnuaed, linnuvaatlustorn ja külaase. Ja Muinastulede Öö!
Lisa ootejärjekordaKuidas osaleda?
Nupul "Registreeri talgutele" vajutades lisatakse talgud ostukorvi ning lehekülje ülaserva tekib kollane ostukorvi riba. Sellel real vajutades avaneb registreerimisankeedi täitmise ja talgute eest pangalingiga tasumise vaade. Ostukorvi saab korraga lisada ühe inimese registreeringu ühele või mitmele erinevale talgule. Ostukorvi ei saa korraga lisada mitme erineva inimese registreeringut samale talgule, sest täita saab ainult ühe osaleja registreerimisankeedi korraga. Niisiis tuleks pere- või sõpruskondade ühisel talgutele minemisele iga täiskasvanu või laps eraldi registreerida.
Kuni 19-aastastele õpilastele kehtib osalustasust soodustus -50%. Soodustuse jõustumiseks tuleb registreerimisankeedil kasutada sooduskoodi OPILANE.
Eelkooliealistele lastele on talgutel osalemine tasuta. Selleks tuleb registreerimisankeedil kasutada sooduskoodi LAPS ning panna linnuke valiku "Tasu arvega" ette (0-eurose arve puhul pangalink ei tööta).