Puisniidud kuuluvad meie vanimate maastikuvormide hulka. Nad tekkisid ürgveise, piisoni ja ulukhobuse poolt lagedamaks söödud hõredamasse metsa. Heina hakati puisniidul tegema umbes 2000 aastat tagasi. Sellest ajast peale on erinevad taime-, putuka- ja linnuliigid kohastunud just puisniidul elamiseks. Möödunud sajandi teine pool tõi aga karjakasvatusse ja heinaniitmisse nii suuri muutuseid, et puisniidud hakkasid vaikselt kaduma ja võssa kasvama. Tänaseks on meie puisniitudest alles väga vähe ja seega on oluline säilitada neid, mis meil veel olemas on.
Peale niitmise toimuvad Suvekoolis mitmed põnevad tegevused: et tööle korralik hoog sisse saada, õpetab Alo Unt meile vanarahva töölaule. Traditsiooniliselt toimub Ööülikooli salvestus - Anna Hints ja Liis Kuresoo viivad meid mõtterännakule loodusesse, mis on inimestele läbi aegade varjupaika pakkunud. ELFi talgute mudakonna teema-aasta peakangelasest ja teistest kahepaiksetest jutustab Riin Magnus. Jutuvestja Ena Mets pajatab lugusid maade ja merede tagant ning mõnusat muusikat kuuleme Henri Kääriku esituses.
Suvekooli kaasrahastab projekt WOODMEADOWLIFE, LIFE20 NAT/EE/000074, mida rahastavad Euroopa Liidu LIFE-programm ning Keskkonnainvesteeringute Keskus.
Lisa ootejärjekorda