Selleks invasiivseks võõrliigiks on kurdlehine kibuvits, mida on lihtne ära tunda kurruliste lehtede ning tomatitaoliste viljade järgi. Liivastel randadel, nõmmedel ja liivikutel vohab kurdlehine kibuvits laiuvate põõsastena, mille all muule taimestikule ruumi ei jää ning kannatada saavad meie rannikukooslused, sealhulgas ka kaitsealused taimed. Olgu nende seast siinkohal nimetatud näiteks rand-seahernes.
Niisiis asume meie kohaliku taimestiku eest võitlusesse ning käärime käised üles Saaremaal Tagalahe ääres asuval Teesu looduskaitsealal. Kõigepealt eemaldame oksakääride abil suuremad kibuvitsavõsud ning seejärel kaevame juurestiku välja. Oluline on juured võimalikult terviklikult pinnasest kätte saada, sest muidu on järgmisel aastal jälle uusi võsusid oodata.
Kindlasti aga ei koosne talgud ainult tööst, vaid vabal ajal ootab avastamist ka Saaremaa kadakane loodus ning pärandkultuuri-küllased külad.
Talguid toetab Keskkonnaamet.
Lisa ootejärjekordaKuidas osaleda?
Nupul "Registreeri talgutele" vajutades lisatakse talgud ostukorvi ning lehekülje ülaserva tekib kollane ostukorvi riba. Sellel real vajutades avaneb registreerimisankeedi täitmise ja talgute eest pangalingiga tasumise vaade. Ostukorvi saab korraga lisada ühe inimese registreeringu ühele või mitmele erinevale talgule. Ostukorvi ei saa korraga lisada mitme erineva inimese registreeringut samale talgule, sest täita saab ainult ühe osaleja registreerimisankeedi korraga. Niisiis tuleks pere- või sõpruskondade ühisel talgutele minemisele iga täiskasvanu või laps eraldi registreerida.
Kuni 19-aastastele õpilastele kehtib osalustasust soodustus -50%. Soodustuse jõustumiseks tuleb registreerimisankeedil kasutada sooduskoodi OPILANE.
Eelkooliealistele lastele on talgutel osalemine tasuta. Selleks tuleb registreerimisankeedil kasutada sooduskoodi LAPS ning panna linnuke valiku "Tasu arvega" ette (0-eurose arve puhul pangalink ei tööta).