Rootsi vanasõna ütleb, et parem on olla rikkas ja terve, kui vaene ja haige. Tervis ja hingeline rikkus saavad tihti osaks inimesele, kes liigub palju looduses. Talgud on aga selles mõttes veel kõige rikkamaks tegev looduses liikumise variant, sest selle käigus ei kasva mitte ainult hingeline varandus, vaid ka füüsiline elurikkus külastatavas paigas.
See, et sügis viib ELFi talgulised Vormsile, on tänaseks saanud juba meeldivaks traditsiooniks. Sügisehõnguline saar oma mitmekesise looduse ja sõbralike inimestega ootab töökaid abikäsi ka sellel aastal. Ikka selleks, et kunagi rootslaste valduses olnud Vormsi loopealsel Rumpos elurikkus ja koosluse hea seisund püsiksid.
Eesti kohta väga suure saare Vormsi rahvaarv on vähem kui sajandiga vähenenud pea 10 korda. Paljud siinsed väärikad pärandkooslused on jäänud peale inimeste lahkumist hooleta. Aga kuna siinsed loopealsed on looduskaitseliselt väga põnevad ning lootus nende jätkusuutlikule majandamisele on taas süttinud, saab taastamiseks käised üles käärida.
Nagu möödunud aastad on näidanud, on talguliste jõud ja usinus võimas relv võitluses loopealsele tunginud võsaga. Nagu varasemaltki, on selgi korral talgutööks kadakate mahasaagimine, kokkuvedu ja lõkkesse seadmine.
Lisaks talgutööle kostitab Vormsi kohale tulijaid rannarootsi kultuuripärandi huvitavate tahkude, kaunite maastike ja kuuma saunaga.
Talgujuht Eva-Maria Lass.
Talguid kaasrahastab RMK.