Ja et seda maastiku mitmekesisust, valgeid ning halle luiteid, jaguks ohutuks looduslikuks elupaigaks ning mõnusaks puhkepaigaks, ei saa me kahjuks läbi läbi prügikoristuseta... Randa ja luidetele on inimtegevuse tulemina kogunenud igat sorti merelt uhutud manti. Sellisena on prügiks muutunud kalavõrgud, pakendi- ja plastijäägid ohuks luidetel pesitsevatele ja toituvatele lindudele-loomadele.
Kurva olukorra parandamiseks saab iga huviline talgute käigus käed külge panna. Randa uhutud kalavõrgud, plast, klaas ja muu inimtekkeline mereand tuleb kokku koguda ja liigiti kaaluda ning sortida. Talgulised on lisaks vahetu keskkonna korrastamisele abiks ka Tartu Ülikooli merebioloogidedele, kes töö käigus kogutud prügi baasilt tuleviku tarbeks tarvilisi andmeid vormivad. Ja seda ikka selleks, et prügiks muutunud kraami vähem merre satuks.
Talguid toetab
Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK).
Lisa ootejärjekorda
Nupul "Registreeri talgutele" vajutades lisatakse talgud ostukorvi ning lehekülje ülaserva tekib kollane ostukorvi riba. Sellel real vajutades avaneb registreerimisankeedi täitmise ja talgute eest pangalingiga tasumise vaade. Ostukorvi saab korraga lisada ühe inimese registreeringu ühele või mitmele erinevale talgule. Ostukorvi ei saa korraga lisada mitme erineva inimese registreeringut samale talgule, sest täita saab ainult ühe osaleja registreerimisankeedi korraga. Niisiis tuleks pere- või sõpruskondade ühisel talgutele minemisele iga täiskasvanu või laps eraldi registreerida.
Kuni 19-aastastele õpilastele kehtib osalustasust soodustus -50%. Soodustuse jõustumiseks tuleb registreerimisankeedil kasutada sooduskoodi OPILANE.
Eelkooliealistele lastele on talgutel osalemine tasuta. Selleks tuleb registreerimisankeedil kasutada sooduskoodi LAPS ning panna linnuke valiku "Tasu arvega" ette (0-eurose arve puhul pangalink ei tööta).
Kuidas osaleda?