Jürivete räägib, et järgmine samm alpi-tumekoi kaitses on tema elupaiga jälgimine ja elukäigu võimalikult täpne väljaselgitamine. Samuti loodetakse peagi paika saada üliharuldase liigi kaitsestaatus ning vajadusel tehakse Kogulas veel väiksemaid töid.


Lisaks põnevale talgupaigale Saaremaal, tegi talgulistele rõõmu erakordselt vahva seltskond ja juba kohtumishetkest maad võtnud elevus ning lõbusus. Talgujuht Toomas kirjeldas asja nõnda:  “Alpi-tumekoi talgud olid fantastilised. See talg ja inimeste kooslus tegi südame soojaks ning oli ühtlasi minu jaoks kevadhooaja alguseks, mis muudab selle koosluse veelgi tähtsamaks ja sügavamaks. Suured tänud kõigile talgulistele! Mulle jäi samuti mulje, et me olime suurepärane ja õnnelik perekond, kes lõid ühele pisikesele scythris penicillata perekonna jaoks elamispinna.”

Talguline Heili sõnastas hästi talgulisi pühapäeval tabanud tunde: “Olete väga ägedad kõik ja kuidagi järsk on alati see kojusaabumine. Veits nagu külm kalkun, või kuidas see eesti keeles ongi. Võiks sama seltskonnaga juba kohe uue aja kokku leppida..”

Rõõmu kordaläinud ettevõtmise üle on avaldanud veel lisaks eelmainitutele maaomanikud Raivo ja Sander, saeõpetaja Heiki ning annetuskaardi joonistanud Maria. Tegusad talgud jäid silma ka ERRile ja Saarte Häältele, kes mõlemad tegid ettevõtmisest kena loo.

ELF tänab omaltpoolt kõiki selle ettevõtmise ohtratest osapooltest: talgulisi, talgujuhte, annetruskaardi joonistanud ja kujundanus Maria Karolini, annetuskaadri soetanud toetajaid, Eesti Lepidopteroloogide Seltsi, Kekskkonnaametit, Heiki Hansot ja abivalmeid maaomanikke.