Kel mahti Karliga mõttes koos rännata, võib sattuda paikadesse, millest enne aimugi polnud. Kes teist teadis Niiluse äärsest linnakesest nimega Abu Hamad?
Viimati oli meil põhjust Karlist rääkida oktoobrikuus, kui ta oli jõudnud Sudaani lõunaossa ja näis seal paiksena. Novembris aga lahkus ta lääne suunas ning jäi sest ajast saati meie silmadele kadunuks. Must-toonekure uurija Urmas Sellis rääkis toona, et sellise kadumise kõige tõenäolisem põhjus on Karli rahvusvahelist kasutust lubava GSM levi kaotus. Nädalapäevad tagasi selgus, et Urmasel oli õigus ning Karl on kaardil tagasi.Karli seljale on kinnitatud jälgimisseadeldis nagu seljakott. Välja turritab sealt seadmele jõudu andev tilluke päikesepaneel.
Levist väljas olek ei tähenda, et poleks teada, kus Karl vahepeal käis. Tema seljale on kinnitatud seadeldis, mis pisikese päikesepaneeli jõul salvestab Karli asukoha GPSiga mõõtes iga väikses aja tagant. Kogutud info saadab ta teele harvemini GSM võrku kasutades. Karl oli Sudaanist lennanud märjema kliimaga Lõuna-Sudaani ja veetis talve seal. Nüüd, kus ta lendab läbi tihedamalt asustatud alade, peaks ka rändeandmed üsna tihedasti uuenema. Eestisse jõudes jätkub tema liikumise jälgimine, kuid rändekaardile neid enam ei kuvata - nii on kindlus suurem, et kellegi uudishimu seda pelglikku lindu ta pesitsusajal ei sega. Küll saame aga kindlasti teadjatelt teada, kas talgukorras korrastatud toitumispaigad on talle meeltmööda.
Head rändamist Karlile ja head ootamist kõigile kaasaelajatele!