Abruka saare rüditalgud

18. juuli - 22. juuli 2022

Tule saarele Sa, tule saarele Sa,
kas uju või sõida või sõua.
Tule saarele Sa, tule saarele Sa,
üle lainete pärale jõua!

Eeltoodud refrään pärineb Salme Tuuliku loodud ja rahvasuus hästi tuntud laulust "Abruka valss". Helilooja vennad Jüri ja Ülo Tuulik ning lisaks kirjanik Albert Uustulnd on oma teostes vahetute ja ehedate karakteritega saareelu lõbusalt edasi andnud. Mida põnevat võib sellel saarel kohata? Esiteks on seal maaliline ja muinasjutuhõnguline laialehine mets. Teiseks ilmestavad maastikku põlised hooned, tuulikud ja EW-aegne tuletorn. Muheda jutuga kohalikega saab vestelda nii sadamakohvikus kui külatanumal ning kindlasti tasub üle küsida, millistel juhtudel ühes koduhoovis tänini säilinud kirikukella helistatakse. Paadunud saarefänne rõõmustab ka teadmine, et Abrukalt saab hõlpsasti läbi vee jalutada naabersaarele Vahasele, kus troonivad kaks mürakat rändrahnu.

Talgulistega oleme abiks saare põhjatipus rannaniidu taastamisega, kust eemaldame kadastikku niidurüdide heaks. Nimelt on varemalt tavalise linnu arvukus viimastel aastakümnetel kohutaval kombel kahanenud. Põhjuseks on siin elupaikade kadu ehk rannaniitude kinnikasvamine. Niidurüdi vajab avarat ja lagedat maastikku, kust saab mudalompidest head nokatäit otsida ning lähenevaid vaenlasi – rebaseid, kährikuid ja röövlinde – kaugelt silmata ning seeläbi udusuliseid pruunikas-kollaseid tibukesi kaitsta. Seetõttu on väga oluline ka kõik oksahunnikud enne uut pesitsusaega ära põletada, et sulepallide varitsejatel poleks pelgupaika.

Talgute toimumist toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK).
Läbi müüdud
Lisa annetus
20 €
Lisa ootejärjekorda

Kuidas osaleda?

Nupul "Registreeri talgutele" vajutades lisatakse talgud ostukorvi ning lehekülje ülaserva tekib kollane ostukorvi riba. Sellel real vajutades avaneb registreerimisankeedi täitmise ja talgute eest pangalingiga tasumise vaade. Ostukorvi saab korraga lisada ühe inimese registreeringu ühele või mitmele erinevale talgule. Ostukorvi ei saa korraga lisada mitme erineva inimese registreeringut samale talgule, sest täita saab ainult ühe osaleja registreerimisankeedi korraga. Niisiis tuleks pere- või sõpruskondade ühisel talgutele minemisele iga täiskasvanu või laps eraldi registreerida.

Kuni 19-aastastele õpilastele kehtib osalustasust soodustus -50%. Soodustuse jõustumiseks tuleb registreerimisankeedil kasutada sooduskoodi OPILANE.

Eelkooliealistele lastele on talgutel osalemine tasuta. Selleks tuleb registreerimisankeedil kasutada sooduskoodi LAPS ning panna linnuke valiku "Tasu arvega" ette (0-eurose arve puhul pangalink ei tööta).
International camp at Lohusuu: spadefoot toad International camp in Matsalu National Park: Baltic dunlin