Alam-Pedja talgud

07. august - 15. august 2012

Erinevaid talgutöid ja lõõgastumishetki pakkuvad pikad Inglise-Eesti talgud Palupõhja looduskoolis, külas ja selle ümbruses on tõelisele talgusõbrale lausa kohustuslikud. Palju huvitavat ja meelipaitavat pakkuvast talgukomplektist leiab kindlasti palju, mis püsib meeles veel kaua.

Alam-Pedja looduskaitseala puhul on tegemist rahvusvahelise tähtsusega märgalaga, kus on ulatuslikud kudealad Peipsi- ja Võrtsjärve kaladele ning mis pakub pesitsuspaiku paljudele linnuliikidele. Huvitavat pakuvad Emajõe 55 vanajõge.

Tsivilisatsioonist eraldatud ja võimsa loodusega ümbritsetud looduskool on juba aastaid pakkunud headele inimestele loodusharidust ja väärt ettevõtmistele peavarju. Nagu ka eelnevatel kordadel, läheme kohapeale ja saame osa pakutavast ning panustame ise looduskooli ja ümbritseva hüvanguks. Talgutööde valik saab olema mitmekesine, vastavalt tööjärjele on valikus võsa võtmist, küttepuude tegemist, aedade ehitamist, niitmist, koristamist ja teisigi töid.

Peale töötegemise veedame sisukalt ka vaba aega. Palupõhja talgute jõudehetkedesse on ikka kuulunud rabamatk, kanuu- või paadisõit, seenel ja marjul käigud, piiramatu arv supluskordi Emajões, saunaleil, lõkkeõhtu jne. Laupäevane päev on töödest vaba, et koos kaugemalt tulijatega teha Lõuna-Eestis tilluke tiir.

Kuna pool talguseltskonnast on Suurbritanniast, siis suhtluskeeleks on valdavalt inglise keel.
Vaitka puisniidu talgud Vilsandi kadakatalgud