Alutaguse lendoravatalgud

15. aprill - 17. aprill 2022

Varjatud eluviisiga lendorav on Eestis väljasuremise piiril, mistõttu on vähestel olnud õnne seda imetajat oma silmadega näha. Öise eluviisiga loom on väikeste mõõtmetega, liigub peaaegu hääletult ning varjub päevasel ajal puuõõntesse. Alutaguse metsadesse koondunud populatsioone ohustavad elupaikade isoleeritus ja kadumine, kisklus, pesapuude raie ja häirimine. Kuidas saaksime talgulistega lendoravat aidata?

Vabatahtlike abiga on meil võimalik teostada lendorava seiret, et kaardistada olemasolevaid elupaiku liigikaitse tagamiseks. Selleks otsime väikestes gruppides potentsiaalsete pesapuude alt kollakaid riisitera sarnaseid väljaheiteid. Ühtlasi katsume aega leida pesakastide kontrollimiseks, et näha, kui paljud tehispesad on lendoravate poolt kasutusse võetud. Talgute käigus saame ekspertide juhendamisel lendoravate kohta uusi teadmisi hankida. Valmis tuleb olla pikkadeks jalaretkedeks ja märjaks metsaaluseks.

Kirde-Eestis paiknev Alutaguse rahvuspark loodi 2018. aastal soo-, metsa- ja rannikumaastike ning pärandkultuuri kaitseks. Alutaguse kanti iseloomustavad sügavad metsalaaned ja laiuvad sood. Piirkonnale on iseloomulikud ka soostikes asuvad mandriluited ehk kriivad, mille kõrgus võib küündida 18 meetrini. Rahvuspargi kõrgeim tipp on Iisaku oosil asuv 94-meetrine Tärivere mägi, millel kasvas metsas elutseb ka lendoravaid.

Talgud toimuvad Eesti-Soome ühisprojekti "Co-operation for improving the conservation of the Flying squirrel in Europe" raames. Projekti põhirahastajaks on Euroopa Liidu LIFE-programm ning kaasrahastajaks SA KIK ja kõik projekti partnerid.

Pole saadaval
Lisa annetus
10 €
Lisa ootejärjekorda

Kuidas osaleda?

Nupul "Registreeri talgutele" vajutades lisatakse talgud ostukorvi ning lehekülje ülaserva tekib kollane ostukorvi riba. Sellel real vajutades avaneb registreerimisankeedi täitmise ja talgute eest pangalingiga tasumise vaade. Ostukorvi saab korraga lisada ühe inimese registreeringu ühele või mitmele erinevale talgule. Ostukorvi ei saa korraga lisada mitme erineva inimese registreeringut samale talgule, sest täita saab ainult ühe osaleja registreerimisankeedi korraga. Niisiis tuleks pere- või sõpruskondade ühisel talgutele minemisele iga täiskasvanu või laps eraldi registreerida.

Kuni 19-aastastele õpilastele kehtib osalustasust soodustus -50%. Soodustuse jõustumiseks tuleb registreerimisankeedil kasutada sooduskoodi OPILANE.

Eelkooliealistele lastele on talgutel osalemine tasuta. Selleks tuleb registreerimisankeedil kasutada sooduskoodi LAPS ning panna linnuke valiku "Tasu arvega" ette (0-eurose arve puhul pangalink ei tööta).
Konnad Teel(t) kampaania Alutaguse lendoravatalgud II