Eesti-Inglise talgud (nr 1) Alam-Pedjal

03. august - 06. august 2010

Talgulised Suurbritanniast on Alam-Pedja looduskaitsealal juba üsna tavaline nähtus. Eesti-Inglise koostöö on talgute pidamisel äärmiselt toredaks sümbioosiks kujunenud. Sealjuures on Alam-Pedja selline kant, kus üledoos metsikust loodusest on garanteeritud mõlema leeri esindajaile.

Eestimaal on vähe paiku, kus tsivilisatsiooni eest nii kaugele pakku saab kui Palupõhja küla keset Alam-Pedja looduskaitseala. Just siin asuv looduskoolimaja talgulisi võõrustabki.

Vajalikke talgutöid on Alam-Pedja talguteks kogunenud mitmeid. Abikätt vajavad siinsed lamminiidud, hooldamist matkarajad, oma panuse anname ka looduskooli heaks. Lisaks aitame sel suvel kaasa väärtuslike koelmukohtade taastamisele, mida siinsetes lugematutes jõekäärudes ja vanajõgedes otsivad paljud Peipsi ja Emajõe asukad.

Lisaks mõnusale füüsilisele koormusele ja looduselamustele saab kasta end Emajõkke, vihelda saunalaval, korraldada rahvusvaheline lõkkeõhtu või minna hoopis ööhääli kuulama.

Igaüks saab valida, kas osaleb talgutel 3. – 6. augustini või pikemalt 3. – 11. augustini. Oma valik palume kirja panna registreerumisel märkuste lahtrisse.

Talgujuhid on Robert Oetjen ja Iain Maclean.

Vabatahtlik Iain Maclean on ELFi talgujuhiks Euroopa Ühenduse programmi Euroopa Noored toetuse abil.
Kadakatalgud Vilsandil Kõretalgud Võidukülas Luitemaal