Hobulaiu puisniidutalgud

16. august - 20. august 2023

Väinameres Vormsi ja Rohuküla vahel asub toreda pikerguse kujuga Hobulaid, mida võib täie õigusega meie oma paradiisisaareks nimetada. Keskajal karjatatud siin Haapsalu piiskopilinnuse hobuseid, millest ka saar on oma nime saanud. Hobulaiu roheluse keskel kipuvad kõik mure- ja argimõtted täielikult ununema ning maailm saab isegi lühiajalise saarelviibimise järel hoopis uued ja heledamad toonid. Kuigi saar on imepisike, jagub siia kuhjaga hingematvaid loodusvaateid ja üllatuslikke pärandkultuuriobjekte.

Puisniidud on meie kõige liigirikkamad maastikukooslused, kus võib ühel ruutmeetril kohata üle 60 erineva taimeliigi. Tegemist on poollooduslike kooslustega, mille tekkimisel mängisid olulist rolli meie esivanemad, kes loomade karjatamisega endalegi teadmata need omanäolised maastikuvormid rajasid. Möödunud sajandi teisel poolest aga hakkasid karjakasvatamises toimuma suured muutused ja nii jäid puisniidud vaikselt võssa kasvama. Et meie esivanemate loodud väärtusi mitte raisku lasta, täidame taaskord paadi talguvarustusega ning suundume Hobulaiule puisniitu hooldama.

Sel korral veedame saarel viis päeva, mille jooksul niidame, korjame oksi, eemaldame võsa ja põletame lõketes. Talgutööde kõrvalt jagub meil loomulikult aega nautida Hobulaiu loodusvaateid ja siinseid hulgalisi inimkäel tekkinud objekte ning mine tea, võib-olla tekib meil võimalus isegi lähedalasuva Varsarahu väisamiseks. Päris kindlasti aga hüppame karastavasse merevette ja pehmendame tööst väsinud luid-konte saunalaval.

Talguid rahastab Projekt: LIFE20 NAT/EE/000074 WOODMEADOWLIFE , mida rahastavad Euroopa Liidu LIFE programm ning Keskkonnainvesteeringute Keskus.
Pole saadaval
Lisa annetus
20 €
Lisa ootejärjekorda

Kuidas osaleda?

Nupul "Registreeri talgutele" vajutades lisatakse talgud ostukorvi ning lehekülje ülaserva tekib kollane ostukorvi riba. Sellel real vajutades avaneb registreerimisankeedi täitmise ja talgute eest pangalingiga tasumise vaade. Ostukorvi saab korraga lisada ühe inimese registreeringu ühele või mitmele erinevale talgule. Ostukorvi ei saa korraga lisada mitme erineva inimese registreeringut samale talgule, sest täita saab ainult ühe osaleja registreerimisankeedi korraga. Niisiis tuleks pere- või sõpruskondade ühisel talgutele minemisele iga täiskasvanu või laps eraldi registreerida.

Kuni 19-aastastele õpilastele kehtib osalustasust soodustus -50%. Soodustuse jõustumiseks tuleb registreerimisankeedil kasutada sooduskoodi OPILANE.

Eelkooliealistele lastele on talgutel osalemine tasuta. Selleks tuleb registreerimisankeedil kasutada sooduskoodi LAPS ning panna linnuke valiku "Tasu arvega" ette (0-eurose arve puhul pangalink ei tööta).
Hanikatsi laiu puisniidutalgud Толоки для обыкновенной чесночницы на острове Пиирисаар