Täiskasvanud mudakonn (Pelobates fuscus) on kõigest 8-cm pikkune ümara kehaehitusega tegelane. Küll aga võivad tema kullesed lausa ehmatavalt pikaks sirguda - isegi kuni 15 cm. Mudakonn on öise eluviisiga ning päeva ajaks armastab ta kaevata end pinnasesse, näiteks liiva sisse. Kaevetöödeks on mudakonn varustatud spetsiaalsete tagajäsemetel paiknevate pöidlakärbukestega, seega kaevub ta maasse selg ees.
Mudakonn kuulub Eestis II kaitsekategooriasse ning tegemist on väheneva arvukusega liigiga. Langus on tingitud peamiselt sellest, et sigimisveekogud on kinni kasvamas, kaladega asutatud, reostatud või kuivendatud. Just siinkohal saamegi mudakonnale abikäe ulatada - talgute raames eemaldame Karula rahvuspargis asuvatest mudakonna sigitiikidest hundinuiasid ja muud taimestikku.
Tööst vabal ajal avastame imeliste Karula kuplite varju jäävaid kauneid paiku, naudime saunamõnusid ja kuulame mudakonna-lugusid.
Talgute toimumist toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK).
Lisa ootejärjekordaKuidas osaleda?
Nupul "Registreeri talgutele" vajutades lisatakse talgud ostukorvi ning lehekülje ülaserva tekib kollane ostukorvi riba. Sellel real vajutades avaneb registreerimisankeedi täitmise ja talgute eest pangalingiga tasumise vaade. Ostukorvi saab korraga lisada ühe inimese registreeringu ühele või mitmele erinevale talgule. Ostukorvi ei saa korraga lisada mitme erineva inimese registreeringut samale talgule, sest täita saab ainult ühe osaleja registreerimisankeedi korraga. Niisiis tuleks pere- või sõpruskondade ühisel talgutele minemisele iga täiskasvanu või laps eraldi registreerida.
Kuni 19-aastastele õpilastele kehtib osalustasust soodustus -50%. Soodustuse jõustumiseks tuleb registreerimisankeedil kasutada sooduskoodi OPILANE.
Eelkooliealistele lastele on talgutel osalemine tasuta. Selleks tuleb registreerimisankeedil kasutada sooduskoodi LAPS ning panna linnuke valiku "Tasu arvega" ette (0-eurose arve puhul pangalink ei tööta).