Karula mudakonnatalgud II

09. september - 11. september 2022

Seekordsed talgud viivad meid Eesti väikseimasse – Karula rahvusparki, mille maalilised künkad ja kuplid on kuulsad nii lähemal kui kaugemal. Siinsetel kaunitel maastikel toimetab ELFi tänavuse teema-aasta kangelane mudakonn, kes on Eestis II kaitsekategooria liik ja kelle arvukus on pidevas languses. 

Mudakonn on üks vahva ja omapärane tegelane, kes oskab teistest Eesti kahepaiksetest päris korralikult erineda. Esiteks võivad tema kullesed kasvada isegi kuni 15 cm pikkuseks, mis konnamaailmas tähendab hiigelsuureks. Teiseks kuuleme harjumuspärase krooksumise asemel mudakonna repertuaaris hoopis koputusi, mida ta teeb veekogu põhjas. Lisaks on mudakonnal "kassisilmad", tema pupillid asetsevad vertikaalselt ehk püstiselt, mitte horisontaalselt nagu teistel kahepaiksetel. Ja seegi pole veel kõik – mudakonn lõhnab küüslaugu järele.

Mudakonnale ei sobi elamiseks massiivsed põlluväljad ja ääretud karjamaad, ta vajab vaheldusrikast maastikku, millel leiduks niitusid, metsatukki, väikeseid põllulappe ja veidi peenramaid. Samuti vajab ta sigimiseks kalavabu tiigikesi või linaleoauke, kuhu oma hiiglaslikuks kasvavad kullesed kevadeti poetada. Karula rahvuspargis hoitakse tallel pärandkultuuri ning põlised talukohad ja -hooned on jätkuvas kasutuses. Tänu sellele on Karulas veel mudakonnale sobilikke elupaiku, kuid ka siinseid tiike ähvardab kinnikasvamine. Meie tööks ongi veesilmade puhastamine – tõmbame kalamehepüksid jalga ja kitkume üheskoos tiikidest hundinuia välja. Pärast tööd naudime lummavaid Karula vaateid ning turgutame nii keha kui vaimu õdusas suitsusaunas.

Ja kirss tordil: talgud toimuvad Navitrolla maadel. Seetõttu on meil harukordne võimalus kiigata Navitrolla ateljeesse ning näha kunstnikku töötamas. Huvilised saavad kohapealt kaasa osta postkaarte ja kalendreid.

Talgute toimumist toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK)
Pole saadaval
Lisa annetus
10 €
Lisa ootejärjekorda

Kuidas osaleda?

Nupul "Registreeri talgutele" vajutades lisatakse talgud ostukorvi ning lehekülje ülaserva tekib kollane ostukorvi riba. Sellel real vajutades avaneb registreerimisankeedi täitmise ja talgute eest pangalingiga tasumise vaade. Ostukorvi saab korraga lisada ühe inimese registreeringu ühele või mitmele erinevale talgule. Ostukorvi ei saa korraga lisada mitme erineva inimese registreeringut samale talgule, sest täita saab ainult ühe osaleja registreerimisankeedi korraga. Niisiis tuleks pere- või sõpruskondade ühisel talgutele minemisele iga täiskasvanu või laps eraldi registreerida.

Kuni 19-aastastele õpilastele kehtib osalustasust soodustus -50%. Soodustuse jõustumiseks tuleb registreerimisankeedil kasutada sooduskoodi OPILANE.

Eelkooliealistele lastele on talgutel osalemine tasuta. Selleks tuleb registreerimisankeedil kasutada sooduskoodi LAPS ning panna linnuke valiku "Tasu arvega" ette (0-eurose arve puhul pangalink ei tööta).
Karula mudakonnatalgud Rammu saare kukemarjanõmme talgud II