Käsitsi heinaniitmise treeningud Tartus

18. juuni - 27. juuni 2014

Eelmise suve esimesi käsitsi heinateo katseid Nedrema puisniidul saatis positiivne tagasiside, mis on meid innustaas astuma järgmist sammu. Tänavu niitsime Nedremal juba mitmekümnekesi ja enne sure suve lõppu kutsume kõiki huvilisi Vormisl ja Tartus täiendavalt käsitsi heinaniitmise trennidesse kätt harjutama.

Niitmistreeningutel ei aja me taga sportlikku tulemust kaare langemise kiiruses, kõrre kõrguses ega liigutuste sujuvuses. Katsume lihtsalt üheskoos kätte saada töövõtted, mis ei lõhuks ei keha, tööriista, ega niitu. Seda kõike teeme mitte treeneri diktaadi all, vaid üheskoos mõtteid ja võtteid vahetades ning lapse või noorukina heina teinute tähelepanekuid kuulates. Trenn on nagu trenn ikka – füüsiline, kuid pisut ruumi jätame ka niitmise üle targutamisele ning huvitavate külaliste kuulamisele.

Esimene niitmine toimus 18. juunil Lodjakoja esisel platsil. ELFi vikateid aitasid seada ning oma heinatöö tähelepanekuid jagasid Priit ja Avo. Trenniõhtu võttis toredasti kokku Tartu Postimees.

Vormsil saavad ühised niitmised alguse 19. juunil. Neid veab eest Henry ning ennast infovälja haakimiseks kirjuta talle henrykiri@gmail.com.

Tartus jätkuvad niidutrennid jälle augustikuus.

NB! Registreerudes niitmistrenni haagid end Tartu südasuviste trennide infovälja. Millisel kuupäeval täpselt osaleda saad, võiksid täpsustada märkuste lahtris.

Talgud Nedrema puisniidul Nigula raba tammitamise talgud