Kõretalgud Kumari laiul

06. august - 10. august 2012

Aastate jooksul on Kumari saare külastamine muutunud talguliste seas tõeliseks maiuspalaks. Nagu ka eelmistel aastatel, ootab saareke ka tänavu nii uusi kui ka vanu abilisi taastama ja hooldama juttselg kärnkonnade kudemistiike ja nende ümbrust.

Väinamere vabavee sihtkaitsevööndis asuv kolmnurkne 20 hektari mõõtu väikesaar võlub Eestimaa laidudele omase loodusega. Iseloomulikud on kadastikud ning ranna- ja aruniidud. Sellised kooslused pakuvad pesitsuspaiku ja toidupoolist rohketele linnuparvedele. Kunagisest inimtegevusest palju jälgi pole säilinud, kuid on teada, et ammusel ajal on saarel asunud kõrts ja muud hooned.

Talgutöödeks saavad olema kõiksugu tegevused, mis aitavad kohalikul kõrepopulatsioonil jalad alla saada. Hakkame harvendama ja põletama kadakaid, puhastama liigsest taimestikust kõretiike ja nende kaldaid. Plaanis on ka heinategu, et hoida saarel avatud niite.

Lähimast mandrisadamast 5,5 km kaugusel olev Kumari laid pakub võimalust lülitada ennast välja argielust ning pakub mitmeid looduse nautimise võimalusi. Lõkkel toiduvalmistamine ja ergutav suplus saavad olema kindlasti tegevuskavas. Telkides magamine, ööhääled, lõkkeõhtud ning värskelt korjatud põldmarjadest moos hommikupudrul on mõnusaks emotsionaalseks laenguks kõigile.

Talguid kaasrahastab RMK.
Osmussaare talgud Vaitka puisniidu talgud