Loodus- ja talgulaager Palupõhjas

06. mai - 08. mai 2011

Kes kordki elus sattunud kevade keskmes metsade ja rabade vahel Emajõe veerel asuvale Palupõhjale, selle süda pole enam vaba. Kevade kuldaega – seda ärkamise õrnust ja vägevust – jätkub aastas vaid lühikeseks mõne nädala pikkuseks ajaks.

Korraga on kõike nii lõpmata palju – tuhanded rändlinnud tulvavetes luhal, miljonõiene varsakabjameri silmapiirini, lõhnadest pakatavad rabad, lindude lustist rõkkavad metsad, kevadiselt ootamatud ja üllatavad ilmad, suurveeaegne vee ülemvõim. Jätkuks vaid meeli seda kõike korraga imetleda ja nautida ning endasse korjata. Kõige selle külluse juurde veel sääse-kihulase-parmuvabadus! Kes neid viimaseid Palupõhja tavade kohaselt on kogenud, oskab hinnata ka millegi nii olulise puudumist!

Kõigest sellest vägevast ja meeliülendavast küllusest osasaamise teeb eriti toredaksPalupõhja looduskool, kuhu aastaringselt on asja nii lapsel kui täiskasvanul. Kes kord kohale jõudnud, veendub õige pea, et kasvamist, loomist ja toimetamist looduskoolis jagub. Sestap on vabatahtlike talguliste abikäed alati oodatud looduskooli heale käekäigule kaasa aitama. Mõistagi ei istuta käed rüpes ka üle-Eestilise talgupäeva aegu! Tegemist vajavaid talgutöid jagub igale maitsele. Abi on eeskätt vaja kevadistel heakorratöödel kooli ümbruses ning küttepuuvaru täiendamisel. Vastutasuks pakub looduskool kõiki oma mitmekesiseid võimalusi loodust kogeda (matkarada, paadid, binoklid jne), sooja sauna ja head äraolemist.

Korraldamist toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Pärandkoosluste tundmaõppimise talgud Matsalus Harivesilike talgud Otepää looduspargis