Loodus- ja talgulaager Palupõhjas II

04. mai - 06. mai 2012

Igal kevadel viskab muidu nii rahulik Emajõgi enda veed üle laia lameda lammi. Aga see ei juhtu üleöö – esmalt toovad väiksemad jõed siia hulga vett. Seejärel niriseb siia lisa suurtest rabadest ja luhtadelt. Viimase tilgana karikas tuleb vesi ka metsaalusest lumest.

Ja korraga on kõike nii lõpmata palju – tuhanded rändlinnud tulvavetes luhal, miljonõiene varsakabjameri silmapiirini, lõhnadest pakatavad rabad, lindude lustist rõkkavad metsad, kevadiselt ootamatud ja üllatavad ilmad, suurveeaegne vee ülemvõim. Jätkuks vaid meeli seda kõike korraga imetleda ja nautida ning endasse korjata. Kõige selle külluse juurde veel sääse-kihulase-parmuvabadus! Kes neid viimaseid Palupõhja tavade kohaselt on kogenud, oskab hinnata ka millegi nii olulise puudumist!

Kõigest sellest vägevast ja meeliülendavast küllusest osasaamise teeb eriti toredaksPalupõhja looduskool, kuhu aastaringselt on asja nii lapsel kui täiskasvanul. Kes kord kohale jõudnud, veendub õige pea, et kasvamist, loomist ja toimetamist looduskoolis jagub. Sestap on vabatahtlike talguliste abikäed alati oodatud looduskooli heale käekäigule kaasa aitama. Mõistagi ei istuta käed rüpes ka üle-Eestilise talgupäeva aegu! Tegemist vajavaid talgutöid jagub igale maitsele. Abi on eeskätt vaja kevadistel heakorratöödel kooli ümbruses ning küttepuuvaru täiendamisel. Vastutasuks pakub looduskool kõiki oma mitmekesiseid võimalusi loodust kogeda (matkarada, paadid, binoklid jne), sooja sauna ja head äraolemist.

Erilise luubi alla võtame sellel korral rabad. Kogenud juhendaja juhendamisel uurime, kes elavad selle metsade ja jõgede vahel lesiva hiidkäsna turjal ja mida pakub see imepärane svammilik hiiglane kogu elusloodusele laiemalt.

Vabatahtlik talgujuht on Pille Tammur.

Korraldamist toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.
Loodus- ja talgulaager Palupõhjas ELFi talgud Teeme Ära talgupäeval