Nahkhiirte varjekastide ehitamise talgu Soomaal

03. juuli - 05. juuli 2020

Kas nahkhiired on hiired? Kas nahkhiired on vampiirid? Kui palju on Eestis nahkhiireliike? Millised neist võiksid varjekaste kasutada? Nendele ja paljudele teistele aasta loomaks kuulutatud nahkhiirte kohta käivatele küsimustele on võimalik vastust saada Soomaa talgutel, kus ehitatakse varjekaste. Siinne ürgne ja meeliköitev loodus on sellise meisterdamise jaoks just õige paik!

Eestis leiduvatest nahkhiireliikidest rändavad osad talveks soojematele aladele Kesk-Euroopas, samas kui teised jäävad siinmail talveunne, kasutades selleks kaevanduskäike, mõisakeldreid, koopaid ja muid sobivaid paiku. Suvisel ajal varjuvad nad tihti puuõõnsustesse või vanade majade laudvoodri vahele. Varjekaste kasutatakse pigem kevad- ja sügisrände ajal.

Nahkhiirtele varjekastide ehitamist juhendavad kaksik-vendadest nahkhiireuurijad Oliver ja Rauno Kalda, kes jagavad talgulistega ka põnevaid teadmisi nendest eriskummalistest loomadest.

NB! Sellele talgule ootame talgulisi, kes on nõus endavalmistatud varjekasti hiljem üles panema enda kodukandis või mõnes muus paigas, kuhu nad regulaarselt satuvad. Soovime hiljem talgulistelt saada seireandmeid selle kohta, kas varjekast on asustatud ning kui paljude isendite poolt. Suvisel ajal on piisav, kui kaste kontrollitakse paar korda kuus. Rändeajal tuleks kohal käia tihemini.

Talguid juhivad vabatahtlikud talgujuhid Triin Libe ja Kristen Ruubel. Talguid rahastab LIFE'i projekt "Tiigilendlase elupaikade parandamine Eestis" (Projekti nr: LIFE16 NAT/EE/000710).

NB! Enne talgutele registreerimist loe palun läbi koroonaviirusega seonduv info.

Kanada kuldvitsa tõrje Anne looduskaitsealal II Kanada kuldvitsa tõrje Raadil