Nedrema puisniidu talgud

05. juuli - 08. juuli 2012

Viimati oli Nedrema puisniit ELFi talgukalendris pea kümmekond aastat tagasi. Sellise väärika ala pikaaegne puudumine meie talguportfellist on kahtlemata kahetsust vääriv ja saab hurraahüüete saatel tänavu kohe suvehooaja hakul heastatud. Palume kalendris kuupäevad märkida ja talgumärss valmis pakkida!

Nedrema puisniit on üks Eesti ja kogu Euroopa suurimatest. Oma viieteist aasta eest alustatud järjekindlate taastamistööde tulemusena on niidetava ala suurus kasvanud tänaseks ligi 80 hektarini. Ent sellega ei ole loorberitele puhkama jäädud. Lisaks hooldamisele, taastatakse Nedremal pea igal aasta veel täiendavaid puisniidualasid.

Seekordsete talgute abiga on plaanis laiendada puisniitu eemaldades kuivenduse poolt mõjutatud madalsooalalt kasvanud madal võsa, saagida, kuhjata ning põletada.

Maade hooldajaks ja meie võõrustajaks on Kurese talgutelt juba mõnedele tuttav kohalik loodustalunik. Kuuleme lähemalt siinse looduse ja paiga kohta, käime matkal ja naudime suvemõnusid. Peavarju ja toidupoolist nõutame Koonga koolimajast.

Tagatipuks võtame ette paadiretke unikaalsele laiule nimega Oosäär. Oosäär on üks põnev uss meres, umbes 4 km pikk ja vaid 5-10 meetrit lai.

Talgujuhid on Rimo Lausmaa ja Helena Stamberg.

Talguid rahastavad SA Keskkonnainvesteeringute Keskus ja RMK.
Nigula rabaääre talgud Talgud Kesselaiul