Neeruti mudakonna talgud

27. september - 29. september 2019

Pandivere kõrgustiku põhjaosas asuv Neeruti on eelkõige tuntud kui Eesti esinduslikem oosistik, mille kujunemisel, võta sa kinni, oli kandvam roll kas ca 12 500 aastat tagasi taandunud mandrijääl või hoopis siinkandis kõvasti rahmeldanud Kalevipoja adrahõlmadel? Igatahes on siinsed mägised maastikud koos järvesilmadega paelunud puhkajaid juba noist kaugetest aegadest, mil väljasõidud rohelisse alles said argielu osaks.

ELFi tänavuse Neeruti talgu juurde kuulub siinsete matkaradadega tutvumine kindlasti ka, kuid talgu peamine eesmärk on töö looduse heaks. Jätkame projekti DRAGONLIFE raames 2013 taastatud mudakonna sigimisalal elutingimuste parandamist, eemaldame kännu- ja peenvõsa ning niidame rohtu. Selle väikse loomakese „Elu tee” oma igakevadisse sigimislompi peab nimelt vaba olema kõiksugu takistustest nagu oksarisu, võsa ja kulupuhmad. Ja mis oleks veel toredam sügisene tegevus kui mitte uueks eluringiks võimaluste loomine meie looduse ühele haruldasemale kahepaiksele!

Laupäeva pühendame talgutööle mudakonna Tutsumäe ja Vesiaugu kudemisveekogudel ja lõõgastume talgusaunas, pühapäeval matkame Neeruti Ees- ja Tagajärve ümbruse matkaradadel ja peame piknikku.

Talguid kaasrahastab RMK.

Kõretalgud Saastna rannaniidul MAFFi ajal Allikasoo talgud Jõgevamaal Mustallikal