Mudakonn on elevust ja põnevust tekitav kahepaikne. Esiteks võivad tema kullesed kasvada konnade mõistes hiigelsuureks, lausa 15 cm pikkuseks! Teiseks on ta öise loomana väga salapärase eluviisiga: päeval kaevub pinnasesse ja öösel ilmub välja oma salajaseid konnaasju ajama. Häältki teeb ta vaid peidetult ehk täpsemalt veekogu põhjas olles, kust konnadele omase krooksumise asemel kostab meieni hoopis koputustena kõlavaid helisid.
Piirissaar on kolme küla, 30 püsielaniku ja salapärase soise maastikuga omapärane saar ning vanausuliste kants. Kuna muutuvad ajad, inimesed ja maakasutusviis, jääb saarel üha vähemaks traditsiooniliseid kõrgeid sibulapeenraid, kus mudakonnad saavad keelt alla viivaid ja krõmpsuvaid sipelgaid, jooksiklasi ning ämblikke mekkida. Teised Piirissaare mudakonnade head käekäiku ohustavad tegurid on sigimiseks sobilike väikeste veesilmade kinnikasvamine ja arvukas nastikute asurkond. Kahepaiksete peale maiaste roomajate siuglevaid kehi ja kollaste külglaikudega päid märkab saarel jalutades sedavõrd tihti, et loendamine võib suisa sassi minna.
Nastikuid kui kaitsealuseid roomajaid me vaenata ei tohi. Küll aga saame tiikide kaldaid võsast puhastades tagada mudakonnale paremad võimalused sigimiseks ja veidi ohutuma elu, sest nastik lagedale maastikule ei kipu. Õhtuti uudistame Piirissaare külatanumaid ja pühakodasid, vanausuliste muuseumit ja saare põnevat loodust. Siinne maastik põlvest põlve jätkuva sibulakasvatusega on tõeline pärl Eesti väikesaarte nimistus.
Talguid toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK).