Piirissaare mudakonnatalgud

12. august - 15. august 2023

Mudakonn on üks vahva ja omapärane tegelane, kes oskab teistest Eesti kahepaiksetest päris korralikult erineda: oma suurte kassisilmade, väikese ja ümara keha ning nöbininaga võidab ta kahtlemata paljude südameid. Lootust teda saarel kohata on aga üsna vähe, sest tegemist on ööloomaga, kes päeval kaevub pinnasesse ja asub pimeduse saabudes peenarde vahel selgrootuid pintslisse pistma.

Mudakonn vajab sõmerat pinnast kaevumiseks ja väikeseid veesilmasid sigimiseks, kus kogukad kullesed võivad omandada enneolematud mõõtmed – suisa 13 cm! Talgutel eemaldame võsa ja kõrgrohustut sigitiikide kallastelt, et mudakonnade kullesed saaksid muretult täiskasvanuks sirguda. Sellel armsal konnal on mitmeid põnevaid määramistunnuseid, sealhulgas püstised pupillid (teiste kodumaiste kahepaiksete pupillid asetsevad põiki) ja tagajalgadel paiknevad ning kaevumiseks tarvilikud küünetaolised pöiaköbrukesed.

Töö kõrvalt jääb küllaldaselt aega Piirissaare kõrgete sibulapeenarde ja hubaste külatanumate uudistamiseks, erivärviliste puithoonete ja vanausuliste kultuuri avastamiseks. Ööbida saab Piiri küla vanimas majas, millel on aastaid turjal pea sada kakskümmend. Kusta nime kandev maja on üks väheseid nimetatud küla elamuid, mis jäi 1920. aastate suurpõlengust puutumata. Saarele tasub kaasa võtta ka sularaha, et kohalikelt osta hõrke kodukasvatatud sibulaid.

Talgute toimumist toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK).
Pole saadaval
Pole saadaval
Lisa annetus
15 €
Lisa ootejärjekorda

Kuidas osaleda?

Nupul "Registreeri talgutele" vajutades lisatakse talgud ostukorvi ning lehekülje ülaserva tekib kollane ostukorvi riba. Sellel real vajutades avaneb registreerimisankeedi täitmise ja talgute eest pangalingiga tasumise vaade. Ostukorvi saab korraga lisada ühe inimese registreeringu ühele või mitmele erinevale talgule. Ostukorvi ei saa korraga lisada mitme erineva inimese registreeringut samale talgule, sest täita saab ainult ühe osaleja registreerimisankeedi korraga. Niisiis tuleks pere- või sõpruskondade ühisel talgutele minemisele iga täiskasvanu või laps eraldi registreerida.

Kuni 19-aastastele õpilastele kehtib osalustasust soodustus -50%. Soodustuse jõustumiseks tuleb registreerimisankeedil kasutada sooduskoodi OPILANE.

Eelkooliealistele lastele on talgutel osalemine tasuta. Selleks tuleb registreerimisankeedil kasutada sooduskoodi LAPS ning panna linnuke valiku "Tasu arvega" ette (0-eurose arve puhul pangalink ei tööta).
Saarnaki laiu orhideetalgud Hanikatsi laiu puisniidutalgud