Prügikoristustalgud Maarjamäel

08. mai 2021

Maarjamäe paekallas Tallinnas pakub oivalisi vaateid Tallinna lahele. Tegemist on osaga Balti klindist ja kõige ulatuslikuma paekivipaljandiga pealinnas. Lisaks maalilisele panoraamile on Maarjamäe koduks ka mitmele haruldasele taimeliigile. Kahjuks on aga siiakanti tekkinud mitmeid prügihunnikuid, mis lisaks vaatepildi risustamisele rikuvad ka taimeharulduste püsielupaika.

Sestap kutsume talgulisi appi, et üheskoos Maarjamäe prügi kokku korjata. Kohata võib siin absoluutselt kõike, alustades pakenditest ja lõpetades ehitusprügiga. Talgutel katsume jõudumööda ka prügi sorteerida. Ürituse korraldamisel paneb õla alla Lasnamäe linnaosavalitsus, kes varustab meid töövahendite ja lõunasöögiga. Nendel talgutel peab kindlasti jälgima, et mitte liialt klindi servale minnes end ohtu seada. Järsu paekalda läheduse tõttu ei ole see talgu sobilik lastele.

Maarjamäe on koduks mägi-kadakkaerale ja püstkivirikule, kusjuures esimesena mainitu ainsad leiukohad Eestis asuvadki siin. Mõlemad taimeliigid on valgete õitega ning kasvavad paepaljanditel. Nende taimede hingeeluga viib meid lähemalt kurssi Keskkonnaameti töötaja. Ühepäevastel talgutel osalemine on tasuta.

Talguid toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK). Talguid juhib vabatahtlik talgujuht Toomas Muuli.

NB! Enne talgutele registreerimist loe palun läbi koroonaviirusega seonduv info.

Pole saadaval
Noorte talutalgud Ruhnus, vanusepiir 15-35 Alutaguse lendoravatalgud