Abruka saar oma laialehiste salumetsadega on Eesti looduse väike ime. Teiseks imeks nende metsade vahel on Abruka puisniidud, mida inimhoole ja tööga on püütud taastada nende endises hiilguses. Heinakogumise ja vahest ka karjatamise toel tekkinud kooslustena on puisniidud ühed liigirikkaimad. Siin leidub elupaiku botaanilistele iludustele, kui ka selgrootutele, keda mujal ei kohta.
Abruka saare loodusväärtused on tähelepanu äratanud juba maailmasõdade eelsest ajast ning alates 1937 aastast on saarel ka kaitseala – peamise väärtusena nähti toona just siinseid salumetsi, kuid ajapikku on neile lisandunud ka rannaniidud ja eelmainit puisniidud.
Puisniidud on ka väga varieeruvad valgustingimused – puude all kasvavad metsast tuntud taimed, lagedamatel lappidel klassikalised aasataimed. Siin leiavad oma õige koha nii nurmenukk kui maikelluke.
Abrukal ootavad talgulisi ees taastamisjärgus ja juba hooldatavad niidud. Plaan on saarevahi juhendamisel puisniitudel niitmistööd teha ning lisaks haarata võsa sealt, kus see veel taandunud ei ole ja puisniidualust taimestikku lämmatama kipub.
Talguid toetab SA Keskkonna Investeeringute Keskus.