Rammul on olnud minevikus eestikeelne asustus pea 100 elanikuga, kellest enamik põgenes II maailmasõja ajal ning viimased vaprad sunniti saarelt lahkuma nõukaajastu alguses. Rammulaste esivanemaid meenutavad nimeplaadid saare surnuaia ristidel: valdav osa elanikke kuulus Klamas'e ja Lambot'i suguvõsadesse. Vanast külaasemest on veel üht-teist säilinud ning elevust pakuvad ka linnurohked järvekesed, rändrahnud ning märgid metsloomade tegutsemisest.
1980. aastate metsastamistuhinas istutati Rammu mände täis, mis on aga siinsetele kooslustele teinud tõelise karuteene. Varemalt täiesti lage saar, mis võimaldas tekkida harukordsel kukemarjanõmmel, on nüüd muutumas monokultuurseks männipõlluks, kus happeline okkavaris ning jändrikud ja oksarohked päikest varjutavad pedajatüved teevad muu taimestiku elu kasinaks. Sestap käärime käised üles ning asume taastama saare endisaegset ilmet, võttes mände maha ning põletades oksi. Tüved jätame kohalikele suvilaomanikele küttepuiduks.
Talgute toimumist rahastab
European Outdoor Conservation Association (EOCA).
Lisa ootejärjekorda
Kuidas osaleda?
Nupul "Registreeri talgutele" vajutades lisatakse talgud ostukorvi ning lehekülje ülaserva tekib kollane ostukorvi riba. Sellel real vajutades avaneb registreerimisankeedi täitmise ja talgute eest pangalingiga tasumise vaade. Ostukorvi saab korraga lisada ühe inimese registreeringu ühele või mitmele erinevale talgule. Ostukorvi ei saa korraga lisada mitme erineva inimese registreeringut samale talgule, sest täita saab ainult ühe osaleja registreerimisankeedi korraga. Niisiis tuleks pere- või sõpruskondade ühisel talgutele minemisele iga täiskasvanu või laps eraldi registreerida.
Kuni 19-aastastele õpilastele kehtib osalustasust soodustus -50%. Soodustuse jõustumiseks tuleb registreerimisankeedil kasutada sooduskoodi OPILANE.
Eelkooliealistele lastele on talgutel osalemine tasuta. Selleks tuleb registreerimisankeedil kasutada sooduskoodi LAPS ning panna linnuke valiku "Tasu arvega" ette (0-eurose arve puhul pangalink ei tööta).