Silver Sepp Palupõhjas - kontsert ELFi XII Suvekooli raames 

12. juuli 2025

Kui päev hääbub ja tuulekohin vaibub, täitub Palupõhja ainulaadsete helidega. Kõlama hakkavad puidust, metallist ja veest sündivad rütmid, mis kannavad endas looduse hingust ja inimese puudutust. Tule ja saa osa sellest erilistest helirännakust. Palupõhja ootab, loodus hingab ja muusika sünnib. Tule istu koos meiega lõkke äärde või murule, lase helidel end kanda. Sel õhtul ei pea rääkima – piisab, kui kuulad.

Silver tegeleb päevast päeva muusika ja laulude otsinguga. Läbi tema puudutuse on ellu ärganud vanade kuuride ja garaažide heliilmad. Seal leidub ju roostes naelu, puupakke, suuski, jalgratta- ja vankrirattaid, kanalisatsioonitorusid ja mida kõike veel.

Hääle andmine vanadele asjadele lubab tal otsiva pilguga ringi vaadata seal, kuhu ta parasjagu laulma ja mängima satub. Siin Palupõhjaski võib juhtuda, et Silver toob lavale mõne enne kontserti kuuri alt leitud eseme, millest ta on loonud muusikariista. Tema kätte juhtunud luuavarrest tuleb enamasti pauk mõne tõhusa rütmi või võimsa bassise heli näol. Päris kindlasti meelitab ta nii mõnegi mõnusa rütmi välja ka vikatist, mis päev otsa puisniidul tööd on teinud.

Helipiltide loomisele, imrovisatsioonile ja publiku loomingulise laulujõu kasutamisele lisaks armastab Silver ikka ja jälle võtta kätte ka klarneti või kitarri, et esitada mõni lembelugu.

Kontserdil kõlavad ka Silveri tuntumaid lood "Igaühe hinges on revolutsioon" ja laulupeol kõlanud lõpuluga "Mu rõõm on lõputu". Ta on kahe sooloplaadi "Mis asi see on?" ja "Rohtumised" autor ning on teinud kaasa ansamblites Bombillaz, RO:TORO, Jaan Tätte ja Udupasun ning Svjata Vatra.

Otsides laulude loomises sügavaimaid tasandeid on Silver viimastel aastatel keskendunud luulesõnade ja -mõtete sõelumisele. Ta on luuleprõmmutamises pälvinud Eesti meistritiitli ning nüüd enne esimese luulekogu ilmumist on ta kroonitud taas 2025 aasta Tartu luuleslämmi meistriks. Kindel on see, et tuleb ehe õhtu täis erilisi helisid. Võtkem kaasa uudishimulik meel ja kruttigem kõrvad elamuste lainele

Kontsert toimub ELFi talgute XII Suvekooli raames, kus on samuti soovi korral võimalik osaleda (Suvekooli osaluspiletil on Silver Sepa kontsert hinna sees, s.t. pole vaja eraldi kontserdipiletit osta). 

Kontsert algab kell 20:00

Kontserti toimumist toetab projekt: LIFE20 NAT/EE/000074 WOODMEADOWLIFE , mida rahastavad Euroopa Liidu LIFE programm ning Keskkonnainvesteeringute Keskus.


NB! Kes on ennast Suvekooli registreerinud, sel on kontserdipilet hinna sees – pole vaja eraldi osta.
Osta pilet
14,99 €
ELFi talgute XII Suvekool Palupõhjas (täistaimetoiduga) Vereva lemmmaltsa tõrjetalgud Karulas ja Otepääl II