Talgud Rammu saarel II

16. september - 18. september 2016

Mõned kohad on sellised, kuhu läheks igal ajal. Üheks selliseks paigaks, mida ELFi talgulised suure rõõmuga olenemata aastaajast külastavad, on Rammu saar. Seeläbi on saarel avatud juba tubli tükk kaunist kukemarjanõmme.

Rammu pindala on napilt üle ruutkilomeetri, kuid kunagi elas siin lausa sadakond inimest. Nende vilka toimetamise tulemusel laiusid siin kunagi lagedad pärandmaastikud ja Eestis ainulaadsed kooslused - kukemarjanõmmed. 1952. aastal pagendati kõik elanikud ning avatud maastikke asuti metsastama.  

Praeguseks on selgeks saanud, et mets Rammu saarel eriti hästi ei kasva ning omanäoliste maastike ja koosluste kadumine oleks Eesti loodusele suur kahju. Sellepärast ongi ette võetud tööd, et vähemalt osaliselt Rammu taasmetsastatud alad lagedaks raiuda.  

Seekordsetel Rammu saare talgutel on plaanis lisaks mändide raiumisele ja kokkuvedamisele sobiva ilma korral ka põletada varasemalt mahalõigatud ja kokkukantud männid ning uurida, mis nägu see omapärane väikesaar sügiseti õieti on. Kõigi suureks rõõmuks on sellest suvest saarel olemas ka saun, mille leili talgulised proovima on oodatud.

Talguid kaasrahastab RMK.
Talgud Endla rabas Talgud ja loodusfilmid Matsalus