Põllumajanduslik hajureostus on üks olulisemaid tegureid mis põhjustab meie veekogude kinnikasvamist. Põldudelt ärakantavad toitainete kogused võivad ulatuda mitmetesse tonnidesse aastas ning lõpuks jõuavad nad kõik üht või teist teed pidi Läänemerre ning põhjustavad seal hulganisti erinevaid keskkonnaprobleeme.
Et vältida toitainete ärakannet on ELF rajamas Eesti esimest põllumajanduslikku hajureostust puhastavat märgala Porijõkke suubuvale Nõlva peakraavile Tartu küljel all Uhti külas. Planeeritav märgala, mille kogupindala on ca 4500m2 puhastab ligi 10-lt km2-lt tulevat hajukoormust.
Kuna märgala efektiivsuse tagab vee viibeaeg, siis on oluline, et see oleks võimalikult pikk. Käesolevate talgute eesmärgiks ongi just märgala poolsaarte ning nõlvade kindlustamine maakividega.
Kive transpordib juba objektil asuv kopp. Talguliste ülesandeks on peenemad viimistlustööd kivide paigutamisel ning märgala kallastesse hundinuiade istutamine.
Lisaks talgutöö tegemisele saame üheskoos keha kinnitada ning vaimu värskendamiseks on võimalus käia ujumas. Päeva lõpetuseks läheme vaatame ringi lähikonnas asuval Aardla järve botaanilis-ornitoloogilisel kaitsealal ning ronime sealsesse linnuvaatlustorni, et ümbruskonnale pilvede alt pilk peale visata.
Talgujuht Kirke Torpan.