Esimesed talgud algavad homme Setomaal Mustoja maastikukaitsealal liiviku taastamistöödega. Kõige tihedam talguhooaeg algab juulist.

„Praegu on hea aeg oma suveplaanid paika panna ning kindlasti tasub end ka talgutele lähema nädala-kahe jooksul kirja panna,“ ütles ELFi talgute projektijuht Tarmo Tüür.  „Paraku kõigile ei pruugi kohti jätkuda, seega ei tasu kirja panekut viimasele minutile jätta.“

ELFi talgud toimuvad rahvusparkides ja looduskaitsealadel, tulenevalt sihtkohtadest ja töödest on talgugrupid väikesed, 12-15 inimest. Seetõttu on osalemine vaid registreerimise alusel.


Lisaks liiviku taastamisele on sel suvel vabatahtlikel võimalus kaasa lüüa veel näiteks sooservade kuivenduskraavide tammitamisel, pärandkooslustel lambaaia ehitamisel, puisniitude hooldamisel ja taastamisel, kõrede ja nahkhiirte elu- ja talvitumispaikade korrastamisel ning loopealsete ja kalade koelmukohtade taastamisel. Talgud on tulemas Sookuninga, Alam-Pedja, Luitemaa, Viidumäe ja Laidevahe looduskaitsealal, Matsalu, Vilsandi ja Karula rahvuspargis ning Hiiumaa laidude, Kesselaiu, Kurese, Koiva-Mustjõe ja Mustoja maastikukaitsealal.

ELFi talgureisid kestavad 3-9 päeva pakkudes head võimalust ühendada aktiivne puhkus heateoga. Lisaks talgutöödele tehakse tutvust erinevate Eestimaa paikadega, kohaliku loodusega, käiakse matkamas ja tehakse muud põnevat.

ELF korraldab looduskaitselisi talgureise juba üle kümne aasta. Üheksakümnendate lõpul Suurbritannia partneri toel käivitatud talgureisid võeti Eestis kiiresti omaks ning populaarsus on aasta-aastalt üha kasvanud. 2010. aasta jooksul toimus ELFi korraldusel 36 talgut, millel osales kokku 541 vabatahtlikku, kes panustasid looduse heaks 6346 tundi tööd.

Lähem info ja talgutele kirja panek: www.talgud.ee

Küsi lisa:

Tarmo Tüür
ELFi talgute projektijuht
+372 53411020
tarmo@elfond.ee