ELFi talgutel on käsil 15. järjestikune hooaeg ja et sellesse pisut pidulikkust lisada uhkeldab siin suveprogrammis üks isevärki ettevõtmine. Sünnipäeva tähistame töiselt ja eriliselt – teeme koos Pärnumaa Loodusmälestiste Sihtasutusega Nedrema puisniidul käsitsi heina. Elevust lisavad eriilmelised retked loodusetundjate juhendamisel, koostöös Ööülikooliga sündivad põnevad juturingid ning looduse rüppe sobiv muusika. Kõik see kokku ongi ELFi talgute suvekool.
Veel mõni põlvkond tagasi veetis väga suur osa eestimaalastest südasuve puisniidul vikatit käes hoides. Nedrema kandi küladest tuldi suurele puisniidule kokku lähemalt ja kaugemalt, elati kohapeal ning ühendati jõud selleks, et kariloomad saaksid talve kenasti üle elada. Püüame meiegi selle ajastu vaimust ja tunnetusest aimu saada, kui mitmekümnekesi vägeval puisniidul mitmel päeval reha ja vikatit vuhistame.
Selleks, et lahti mõtestada selle puistuse rohumaa tänapäevaseid väärtusi oleme kutsunud kohale mitmeid teadjaid. Uurime liblikaid Allan Selini juhendamisel, tutvume lindudega Paul Hundi kaasabil, saame teada puisniidu ökoloogiast ning hooldamisest Merle Ööpiku juhendamisel, tutvume kohaliku rikka kultuurilooga Urmas Vahuri pajatuste kaudu ja muidugi õpime vanaviisi heinategu Avo Rosenvaldi kogenud käe all.
Reede õhtul toimub loenguõhtu koostöös Ööülikooliga. Juttu vestma tuleb biosemiootik Kalevi Kull, teemaks on "Elurikkuse loomine".
Pärast heinatööd on ajast aega olnud õige aeg ka pillimängu kuulata ja jalga keerutada. Nii ka sel korral - laupäeva õhtul järgneb talgutööle tants ja trall. Pilli mängib rahvamuusik ja lõõtsameister Kadri Giannakaina Laube, lisaks õpetab meile tantse, mida ikka külapidudel koos tantsiti.
15 aastat tegutsemist pea 7000 osalejaga, pea 400 talgul on kahtlemata tähistamist väärt, nii et ootame kõiki sellest osa saama!
Suvekooli veavad Urmas Vahur, Siim Kuresoo, Piret Väinsalu, Indrek Kuuben, Rait Parts jt.