Ka sel suvel toimuvad mõnusad kesksuviseid talgud iga-aastaseks talgupaigaks saanud Viidumäe looduskaitsealal Saaremaal. Järjepidevat hooldamist vajab sealne väärtuslik puisniit oma suure liigirikkusega. Traditsioonilisel viisil on sealses piirkonnas toimunud ainulaadse taimekoosluse säilitamine juba ammustest aegadest.
Pärast mandrijää taandumist oli just Viidumäe piirkond esimene tükk Saaremaad, mis merevee alt nähtavale ilmus. Nüüdseks 60 meetri kõrguseks kasvanud ja kohati järskude nõlvadega astanguala on tuntud oma allikasoode ja mitmekesiste loodusolude poolest. Üldiselt tasase ja madala pinnamoega Saaremaa pinnal kõrge harjana turritav piirkond kätkeb 700 liiki soontaimi, millest 58 on kaitse all. Eraldi märkimist väärib ainult sealsetel aladel kasvav Saaremaa robirohi. Viidumäe looduslikku mitmekesisust on tähele pandud juba pikka aega ning selle üheks väljundiks on 1957. aastal moodustatud looduskaitseala.
Talgutööks saabki olema heinategu, mis on traditsiooniliseks ja tõhusaks meetmeks säilitamaks puisniite koos taimse elurikkusega. Hoiame au sees ajaloolisi töövõtteid ja vahendeid, kätte vikatid ja luisk!
Peale talgutöö on Viidumäel ja Saaremaal tervikuna pakkuda palju huvitavat. Saame uurida haruldasi taimi, käia väljasõitudel, supelda suviselt soojas merevees, võtta saunaleili ja nautida võimsa looduse ilu.
Talguid toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.